Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Prezes PiS w Opolu: Musimy zapewnić obywatelom darmową opiekę medyczną

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 września 2019 13:33

Prezes PiS w Opolu: Musimy zapewnić obywatelom darmową opiekę medyczną - Obrazek nagłówka
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

​Pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka, koordynowana opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie, miliard zł na centrum onkologii, wzrost nakładów na służbę zdrowia, Fundusz Modernizacji Szpitali - są to założenia tzw. „piątki dla zdrowia”, która w sobotę została zaprezentowana przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że partia w nowej kadencji zrealizuje cele.

- To ma być służba zdrowia powszechnie dostępna i jednocześnie publiczna. Nie chcemy zakazywać służby prywatnej. Musimy jednak zapewnić każdemu obywatelowi naszego kraju obsługę medyczną za darmo - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Polska musi być wolna od najpoważniejszych zagrożeń. Potocznie nazywamy je smogiem. Musi on zostać zlikwidowany. Mamy taki cel i mamy ku temu środki - dodał.

Kaczyński zaznaczył, że służba zdrowa była zaniedbana przez poprzednie partie rządzące. - - Służbą zdrowia to problem dwóch, albo trzech kadencji. Ci, którzy obiecują, że zrobią to w rok, albo jedną kadencję, mówią nieprawdę - wyjaśnił.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także