Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Starość musi być zdrowa

MedExpress Team

Iwona Schymalla

Opublikowano 4 września 2013 08:00

Starość musi być zdrowa - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
– Starość nie może kojarzyć się z chorobą, ale do tego jest potrzebne działanie międzysektorowe – mówi Bartosz Arłukowicz, w rozmowie z Iwoną Schymallą, redaktor naczelną Medexpress.pl.

– Starość nie może kojarzyć się z chorobą, ale do tego jest potrzebne działanie międzysektorowe – mówi Bartosz Arłukowicz, w rozmowie z Iwoną Schymallą, redaktor naczelną Medexpress.pl.

Minister Zdrowia postanowił osobiście uczestniczyć w debacie poświęconej polityce senioralnej. Panel „Dokąd zmierza polityka senioralna w Polsce? Zdrowe starzenie – wyzwaniem dla polskiej gospodarki”, to jeden w najważniejszych tematów tegorocznego Forum Ochrony Zdrowia, odbywającego się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. – My musimy absolutnie poważnie podejść do tematu demografii nie tylko w Polsce, ale w Europie – przekonuje Bartosz Arłukowicz i dodaje, że około 20 proc. Polaków jest w wieku ponad 60 lat. To ogromna rzesza osób, o które trzeba zadbać. Jak przekonuje minister zdrowia, aby te działania przyniosły skutek, konieczna jest współpraca Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Tematyka ochrony zdrowia już na stałe wpisała się do programu Forum Ekonomicznego. O tym jak ważny jest to temat świadczy fakt, że już po raz czwarty podczas krynickiej konferencji przedstawiciele strony rządowej, eksperci, konsultanci krajowi, przedstawiciele branży medycznej oraz farmaceutycznej będą dyskutować nt. istniejących problemów w ochronie zdrowia oraz sposobach ich rozwiązania. Partnerami medialnymi wydarzenia są portal Medexpress.pl i czasopismo Służba Zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy Iwony Schymalli z Bartoszem Arłukowiczem!

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Pozostaje niesmak

17 stycznia 2024
in vitro
29 listopada 2023
arlukowicz
22 listopada 2023
iStock-1034293570
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Jak wygląda starość Polaków i Polek?

29 września 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także