Przegląd prasy: Przed pandemią pacjenci z bólem w klatce piersiowej błyskawicznie zgłaszali się do szpitala. To się zmieniło

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-02-23 07:00

Niedzielski: Nie ma zaleceń dla szpitali w sprawie aborcji w sytuacji wad letalnych płodu

Resort zdrowia nie wydawał zaleceń dla szpitali odnośnie tego, czy można przeprowadzić aborcję w sytuacji wad letalnych płodu, ministerstwo nie przymierza się do ich wydania – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepionka AstraZeneca zmniejsza ryzyko potrzeby hospitalizacji na COVID-19 o 94 procent, wynika z badań przeprowadzonych w Szkocji

W Szkocji przeprowadzono badania skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19. Okazało się, że szczepionka AstraZeneca zmniejsza ryzyko potrzeby hospitalizacji o 94 proc. - informuje Polska the Times.

Przed pandemią pacjenci z bólem w klatce piersiowej błyskawicznie zgłaszali się do szpitala. To się zmieniło

W przypadku schorzeń kardiologicznych kluczowa jest szybkość reakcji. Pandemia jej nie sprzyja - mówi prof. Jerzy Sadowski, kardiochirurg, transplantolog kliniczny i konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiochirurgii - informuje Polska the Times.

Te objawy mogą wskazywać, że chorowałeś na koronawirusa i przeszedłeś infekcję łagodnie!

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w zdecydowanej większości przypadków przebiega bezobjawowo lub z wystąpieniem łagodnych symptomów. Eksperci szacują, że w Polsce nawet 80 procent osób mogło przejść COVID-19 nawet o tym nie wiedząc! By to sprawdzić, rozwiązaniem jest prywatne wykonanie testu na obecność we krwi przeciwciał, które organizm wytworzył po kontakcie z koronawirusem SARS-CoV-2. Nie mniej jednak, watro także znać symptomy, które mogą świadczyć o tym, że COVID-19 mamy już za sobą! Czy wówczas przyjęcie szczepionki na koronawirusa jest niezbędne? - informuje Polska the Times.

Koronawirus zamyka szkoły

W Nidzicy na zdalną edukację przeszły wszystkie przedszkola i podstawówki - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także