Przewodniczący PR OZZL po spotkaniu z ministrem zdrowia...

Fot. MedExpress TV
- Uważamy, że nakłady na ochronę zdrowia powinny rosnąć w szybszym tempie - powiedział Medexpressowi przewodniczący PR OZZL Piotr Pisula.
Medexpress 2020-01-20 12:14

W piątek rezydenci spotkali się z ministrem zdrowia. Jak Pan ocenia spotkanie? Co udało się ustalić?

Spotkanie było poświęcone rozbieżnościom w kwestii realizacji porozumienia zwłaszcza w kwestii nakładów finansowych na ochronę zdrowia. Ministerstwo Zdrowia w przeciwieństwie do rezydentów dużo bardziej optymistycznie patrzy na sytuację pacjentów w systemie ochrony zdrowia. W punktu widzenia rezydentów sytuacja pacjentów w ochronie zdrowia jest zła. W związku z tym postanowiliśmy, że musimy wrócić do postulatu przeznaczenia 8 procent PKB na zdrowie. Im szybciej zostanie to zrealizowane, tym lepiej.

Wiemy, że już 3 lutego odbędzie się kolejne spotkanie rezydentów z Ministerstwem Zdrowia. Czego Pan oczekuje?

Mam nadzieję, że porozmawiamy na temat naszych postulatów. Wierzę, że 3 lutego minister zdrowia przedstawi nam propozycje odnośnie tego, jak poprawić sytuację w ochronie zdrowia.

Jak Pan ocenia szansę na wzrost nakładów na ochronę zdrowia?

Uważamy, że nakłady na ochronę zdrowia powinny rosnąć w szybszym tempie. Do tej propozycji minister zdrowia odniósł się sceptycznie do naszych postulatów. W tej chwili czekamy na propozycje ze strony ministra zdrowia.

PDF

Zobacz także