W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 5.10.2022

Piotr Wójcik

Opublikowano 05 pazdziernika 2022, 09:59

Piotr Wójcik

Opublikowano 05 pazdziernika 2022, 09:59

Duża część pielęgniarek otrzymała podwyżki niższe, niż wynika to z posiadanych przez nie kwalifikacji, a kryteria podziału środków na realizację ustawy o minimalnych wynagrodzeniach dla szpitali ciągle pozostają tajemnicą – wynika z dyskusji, jaka we wtorek odbyła się w senackiej Komisji Zdrowia. Komisja zebrała się w tej sprawie już po raz drugi: miesiąc wcześniej dyskusja zakończyła się konkluzją, że resort zdrowia powinien w ciągu następnych tygodni przedstawić konkretne rozwiązania problemów, zgłaszanych przez szpitale i stronę społeczną, przede wszystkim – środowisko pielęgniarek. Już we wrześniu bowiem alarmowały one, że część dyrektorów, kwalifikując do grup wskaźnikowych, nie uznaje kwalifikacji posiadanych, opierając się jedynie na wymaganych na określonym stanowisku.

https://tiny.pl/w71k8

Ponad 3,1 mld zł trafi do 14 szpitali leczących dzieci. Dzięki pieniądzom przeznaczonym na inwestycje ma się zwiększyć komfort opieki nad małymi pacjentami. Rozstrzygnięty został pierwszy konkurs w ramach Funduszu Medycznego. Pieniądze z Funduszu były dotychczas przeznaczane głównie na leczenie i ratowanie życia dzieci. W sumie wydano około 550 mln zł, z czego niemal 100 mln zł Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ratunkowy dostęp do technologii lekowych.

https://tiny.pl/w71ks

– Chcemy dawać pacjentom chorym na stwardnienie rozsiane niezbędną wiedzę i ułatwiać im spotkania z innymi chorymi – informuje w rozmowie z Medexpressem Monika Łada, prezes Fundacji StwardnienieRozsiane.Info i zapowiada konferencje dla pacjentów. W planach jest też wydanie Elementarza SM. Wywiad można obejrzeć w całości na Medexpress.pl

https://tiny.pl/w71k2

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS) przyjmuje już pacjentów w nowo otwartym skrzydle szpitala. W budynku ulokowane zostały m.in. oddziały kardiologii, chorób cywilizacyjnych i mechanicznego wspomagania krążenia. Rozbudowa szpitala została dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oficjalnej inauguracji działania nowej części szpitala towarzyszył uroczysty koncert zorganizowany przez Fundację BGK w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, pt. „Moje serce to jest muzyk”, podczas którego wystąpili: Kamil Bednarek, Natalia Niemen, Ania Rusowicz, Krzysztof Kiljański, Danuta Błażejczyk oraz Monika Borzym.

https://tiny.pl/w71k

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

w pigułce / skrót wiadomości Medexpressu / przegląd wiadomości
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30