Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich ma nowego prezesa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 stycznia 2019 14:50

Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich ma nowego prezesa - Obrazek nagłówka
Fot. Tomasz Kobosz
Kto nim zastał?

Profesor Robert Rejdak, wybitny autorytet w dziedzinie wykorzystywania najbardziej nowoczesnych i pionierskich metod stosowanych w chirurgii siatkówki oka i leczenia urazów narządów wzroku został prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

Prof. Rejdak dyplom lekarski zdobył w 1995 roku na Akademii Medycznej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Medyczny) i na tej uczelni pozostał. Doktoryzował się w 2000 roku. Uzyskał dyplom w zakresie podstawowym (2002) i klinicznym (2004) Międzynarodowej Rady Okulistyki (International Council of Ophthalmology). Habilitację uzyskał w 2009 roku. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych został mu nadany w 2013 roku.

Odbył szereg staży zagranicznych. W latach 2003-2005 przebywał na stypendium w uniwersyteckim szpitalu okulistycznym w niemieckiej Tybindze (kierowanym przez Eberharta Zrennera). Przez pół roku pracował także w Erlangen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Anselma Junemanna. Staże odbywał także we Frankfurcie nad Menem, Bremie oraz Pizie i Rawennie.

Jest profesorem w Katedrze Okulistyki i – od października 2011 – kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto od października 2004 roku jest pracownikiem naukowym, obecnie na stanowisku profesora Instytutu w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.

Od 2011 roku jest wykładowcą i koordynatorem szkolenia praktycznego z zakresu chirurgii witreoretinalnej (ciało szkliste i siatkówka) w Europejskiej Szkole Zaawansowanych Studiów Okulistycznych (ang. European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) w szwajcarskim Lugano.

Dzięki staraniom prof. Rejdaka, przy współpracy z lubelską Kliniką Okulistyki i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, otwarta została pierwsza w Europie i druga na świecie filia szwajcarskiej ESASO.

W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu zaćmy, ciała szklistego i siatkówki oraz urazów gałki ocznej. W styczniu 2013 roku brał udział w pierwszej w Polsce operacji wszczepienia sztucznej tęczówki. Przeprowadził ponad 30000 operacji wewnątrzgałkowych (ok 20000 operacji zaćmy i ponad 10000 witrektomii).

Swoje prace publikował w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w „Graefe,s Archive fir Clinical and Experimental Ophthalmology”, „Acta Ophthalmologica”, „Investigative Ophtalmology &Visual Science” oraz „Klinice Ocznej”. Jest zastępcą redaktora naczelnego czasopisma „Ophthalmology Journal”.

Źródło: liderzyinnowacyjnosci.com

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.