Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

NFZ: Jest nowy wiceprezes ds. służb mundurowych

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 14 marca 2024 07:46

NFZ: Jest nowy wiceprezes ds. służb mundurowych - Obrazek nagłówka

Miłosz Anczakowski, decyzją minister zdrowia Izabeli Leszczyny, dołączył do Zarządu Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 13 marca 2024 r. jest wiceprezesem NFZ ds. służb mundurowych. To ekspert od kontroli zarządczej, kontroli finansowej i audytu wewnętrznego.

Miłosz Anczakowski ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia MBA w zakresie zarządzania na Uczelni Łazarskiego. Jest radcą prawnym (do 2020 r. prowadził własną kancelarię), ma również uprawnienia audytora wewnętrznego.

Dotychczas pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, gdzie był audytorem wewnętrznym, a następnie p.o. kierownikiem Wydziału Audytu Wewnętrznego. Wcześniej był związany z Narodowym Bankiem Polskim, jako zastępca dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego.

Przez 14 lat pracował w Narodowym Funduszu Zdrowia. W tym czasie był szefem zespołu audytorów wewnętrznych, p.o. dyrektorem Gabinetu Prezesa Funduszu i zastępcą dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ds. finansowych.

Doświadczenie w zakresie kontroli i audytu wewnętrznego zdobył też w Urzędzie Celnym i Izbie Celnej we Wrocławiu oraz w Ministerstwie Finansów, jako radca ministra w Departamencie Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego.

Jest autorem publikacji w prasie specjalistycznej na temat audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Wykłada również na uczelniach wyższych w zakresie audytu wewnętrznego, kontroli zarządczej i kontroli finansowej.

Źródło: NFZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także