Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Bezpłatna pomoc stomatologiczna dla uchodźców z Ukrainy - mapa gabinetów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 lutego 2022 14:22

Bezpłatna pomoc stomatologiczna dla uchodźców z Ukrainy - mapa gabinetów - Obrazek nagłówka
W poniedziałek (28.02) ruszyła strona internetowa z bazą gabinetów oferujących bezpłatną pomoc stomatologiczną ofiarom agresji rosyjskiej, które trafiły do Polski.

Akcja swój początek miała w popularnym portalu społecznościowym, na grupie, w której dyskutują stomatolodzy. Jednym z pierwszych lekarzy dentystów, którzy zaoferował pomoc potrzebującym pomocy Ukraińcom był Kazimierz Szulist (Impladent, Nakło nad Notecią). Inicjatywa szybko zyskała sprzymierzeńców, a lista gabinetów gotowych na przyjęcie potrzebujących wydłużała się z każdą chwilą.

- To zwykły gest solidarności, ale jakże ważny. Dziś wydaje się, że pomoc stomatologiczna to może nie być pierwsza potrzeba uciekających z Ukrainy, ale dobrze wiemy, że wkrótce może się zmienić. W potrzebie będą dorośli oraz dzieci. Specjalna mapa gabinetów, którą stworzyliśmy w witrynie www.dentysciukrainie.pl ma pomóc w lokalizacji placówki najbliżej miejsca przebywania. Przetłumaczyliśmy stronę na język ukraiński, apelujemy do wszystkich mediów, również tych ogólnopolskich i lokalnych o pomoc w dotarciu do potrzebujących - wyjaśnia Krzysztof Powolny, pomysłodawca i koordynator akcji.

Chęć nieodpłatnej pomocy obywatelom z Ukrainy wyraziło już blisko 50 gabinetów z różnych części kraju. Gotowi włączyć się w projekt mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie.

Akcję wsparło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz partnerzy: Acteon, Marrodent, Medif, Biomedix, Exactus/CEDE i agencja ewiDENTniepr.

inf pras

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.