Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Polska Misja Medyczna

Sytuacja w szpitalach w Kijowie jest coraz trudniejsza

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 marca 2022 11:48

Sytuacja w szpitalach w Kijowie jest coraz trudniejsza - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Polska Misja Medyczna dostarczyła pierwszy transport z potrzebnymi środkami medycznymi dla ukraińskich szpitali. Do przekazania pomocy doszło na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska. Szykowany jest kolejny transport, znacznie większy.

Rzeczniczka prasowa Polskiej Misji Medycznej, Dorota Zagroda, przyznała, że wszyscy czekają na odpowiednie zmiany prawne, które umożliwią bezpośrednie przekraczanie granicy specjalistycznym samochodom przechowującym leki tak, by nie było konieczne ich przepakowywanie. W tej chwili na granicy nie ma magazynu, który mógłby przechować taką pomoc medyczną.

Rzeczniczka przyznała, że PMM jest w stałym kontakcie z kilkunastoma ukraińskimi szpitalami, które na bieżąco informują o swoich potrzebach. Sytuacja staje się coraz poważniejsza w kijowskich szpitalach. W tej chwili w placówkach brakuje opatrunków, leków, worków na krew, powoli też zaczyna brakować tlenu. Z kolei w szpitalach pediatrycznych poważnym problemem jest transport do schronów dzieci, które są podłączone do specjalistycznej aparatury. Niedługo mogą skończyć się zapasy leków dla pacjentów przewlekle chorych.

W rozmowie z Dorotą Zagrodą pytaliśmy także o potrzebną Polskiej Misji Medycznej pomoc od obywateli.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-949160140
Lekarze bez Granic

Możemy skończyć z gruźlicą na świecie

24 sierpnia 2023
8-letni Vanya (po prawo) bierze udział w grupowej sesji zdrowia psychicznego Lekarzy bez Granic dla dzieci w ośrodku dla uchodźców w Ukrainie_fot. Yuliia Trofimova, Lekarze bez Granic
9 sierpnia 2023
umfua
Urząd m.st. Warszawy

Świadczenia zdrowotne prowadzimy "na zeszyt"

10 marca 2022
plansza-uniwersalna-podcas-brzosowska1
14 marca 2022