Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

WHO ogłasza program "Global digital health certificate system"

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 czerwca 2023 11:44

WHO ogłasza program "Global digital health certificate system" - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Światowa Organizacja Zdrowia i Komisja Europejska ogłosiły w poniedziałek rozpoczęcie cyfrowego partnerstwa w dziedzinie zdrowia, które rozszerzy wykorzystanie unijnego systemu cyfrowych certyfikatów COVID-19.

Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem prasowym WHO, organizacja przyjmie unijny program certyfikacji cyfrowej COVID-19 od tego miesiąca i zbuduje globalną sieć cyfrowej certyfikacji zdrowia w oparciu o zasady UE.

Paszporty COVID-19 zostały wprowadzone w czerwcu 2021 r., aby ułatwić obywatelom bezpieczne podróżowanie, gdy kraje wprowadziły ograniczenia graniczne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Szczepienia podróżnych i wyniki badań są zapisywane w dokumentacji, aby potwierdzić stan zdrowia osób.

Partnerstwo oznacza, że ​​obecne certyfikaty cyfrowe UE, które wygasną tego lata, zostaną przedłużone do użytku globalnego, a także będą wykorzystywane do kontroli innych patologii i prawdopodobnie innych pandemii.

Dodatkowe funkcje, takie jak zdigitalizowane międzynarodowe karty rutynowych szczepień, mogą również zostać włączone do sieci.

Według WHO unijny system jest „najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem na świecie”, a jego przyjęcie umożliwia przystąpienie do niego krajów spoza UE, które wydają certyfikaty zgodnie ze specyfikacjami UE.

Komisja Europejska poinformowała na swojej stronie internetowej, że w systemie uczestniczyło w sumie 51 krajów na czterech kontynentach.

WHO stwierdziło, że sieć nie pozwoli na dostęp do podstawowych danych osobowych ludzi.

Stella Kyriakides, unijna komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, powiedziała, że ​​sieć jest „dobitnym przykładem tego, jak zgodność między UE a WHO może zapewnić wszystkim lepsze zdrowie” i zwróciła uwagę, że unijne certyfikaty cyfrowe to „najlepsze praktyki” w Europie.

Podobne artykuły

164144237
Jak odżywiają się Polacy

Veganuary: w nadmiarze mięso szkodzi zdrowiu

16 stycznia 2024
logo-who
26 października 2023
8E8A3451
Vaccine Forum 2023

Za nami III Kongres Vaccine Forum

23 października 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.