Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

ZUS udostępni 1400 miejsc noclegowych Ukraińcom

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 lutego 2022 13:21

ZUS udostępni 1400 miejsc noclegowych Ukraińcom - Obrazek nagłówka
Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta
Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska poinformowała, że przygotowywana jest dla uchodźców wojennych z Ukrainy baza noclegowa.

Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych, który zaczął publikować na swojej stronie informacje także w języku ukraińskim, przygotowuje się do przyjęcia obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Prezes Uścińska przekazała, że uchodźcy będą mogli skorzystać z 1 400 miejsc noclegowych w ośrodkach szkoleniowych ZUS-u. Jak podała Polska Agencja Prasowa, ZUS zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także wojewodów z propozycja udostępnienia swojej bazy lokalowej.

Ponadto, Ukraińcy na stronie internetowej ZUS-u znajdą wszelkie niezbędne informacje dotyczące uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń rodzinnych czy emerytalnych. Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) będzie możliwe w języku ukraińskim. ZUS pomoże także osobom, które trafiły do Polski i które do tej pory pobierały rentę na terenie Ukrainy, a w obecnej sytuacji nie mają już takiej możliwości.

Źródło: PAP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.