USA: Trump lekceważy problem HIV/AIDS

Fot. Thinkstock
Sześciu z osiemnastu ekspertów doradzających Białemu Domowi w sprawach HIV/AIDS złożyło rezygnację. Co było powodem decyzji specjalistów?
Tomasz Kobosz 2017-06-20 14:15

W liście z uzasadnieniem decyzji o podaniu się do dymisji, eksperci napisali, że administracja prezydenta Trumpa nie przykłada większej wagi do problemu HIV/AIDS. Rząd nie ma żadnej strategii w tym zakresie, ignoruje głosy osób, które od lat, a nawet dekad zajmujących się problemem. Co więcej – administracja Trumpa promuje zmiany legislacyjne, które uderzają w osoby zarażone wirusem HIV.

„Większość z nas poświęciła całe zawodowe życie zwalczaniu HIV/AIDS, teraz jednak doszliśmy do momentu, w którym czujemy, że nie możemy dalej robić tego efektywnie w ramach ciała doradczego przy urzędzie prezydenta, którego problem HIV/AIDS zwyczajnie nie obchodzi” – napisał Scott Schoettes z Lambda Legal, nowojorskiej organizacji walczącej o prawa osób LGBTQ, jeden z ekspertów, którzy złożyli rezygnację.

Oprócz Schoettesa do dymisji podali się także: Lucy Bradley-Springer, Gina Brown, Ulysses Burley III, Michelle Ogle i Grissel Granados.

Źródło: The Independent

PDF

Zobacz także