Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 sierpnia 2019 13:49

7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych  - Obrazek nagłówka
Zapraszamy na 7. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych, który odbędzie się w dniach 3-5 października 2019 r., w Krakowie, pod hasłem „Pacjent nie wybiera”.

Kongres to coroczne spotkanie ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, medyków zrzeszonych w służbach mundurowych a także wszystkich osób zainteresowanych medycyną ratunkową i ratownictwem medycznym.

Wydarzenie to rokrocznie gromadzi kilkaset osób, nieustannie pracujących nad swoim rozwojem zawodowym, którzy przez trzy dni mają okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wykładach, warsztatach i dyskusjach, wymieniać się informacjami i doświadczeniem.

Ze względu na dużą interdyscyplinarność zawodu ratownika wszechstronny musi być także program naukowy konferencji. W tym roku skupimy się na kardiologii, pediatrii, działaniach medycznych w czasie kryzysów humanitarnych, ścisłej współpracy zespołów ratownictwa medycznego z innymi służbami, w tym jednostkami specjalnymi działającymi w sytuacjach kryzysowych i terrorystycznych. Nie zabraknie również aspektów prawnych istotnie ważnych w pracy ratowników a także przykładów z codziennej praktyki.

Wśród wykładowców znajdą się osoby z doświadczeniem w pracy w zespołach wyjazdowych, szpitalnych oddziałach ratunkowych, na zagranicznych misjach humanitarnych czy pokojowych, zawodowych i ochotniczych jednostek ratowniczych oraz lotniczych zespołów ratownictwa medycznego. Grono wykładowców zasilą także osoby z zagranicy, w tym z innych krajów europejskich, z Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej czy Australii, które przedstawią problematykę współpracy ratowników cywilnych z medykami służb mundurowych oraz działań w misjach humanitarnych, na podstawie doświadczeń międzynarodowych.

Dzięki tak różnorodnej tematyce, jak również obecności wielu wykładowców z innych krajów, Kongres nabiera charakteru międzynarodowego spotkania naukowego, zrzeszającego pasjonatów ratownictwa i medycyny ratunkowej z całego świata.

Kongres to trzy niezwykle intensywne dni, wypełnione nie tylko wykładami ale także warsztatami, kongresową edycją Ratownictwa Po Godzinach – wieczornym spotkaniem, podczas którego, w luźnej atmosferze, można wysłuchać wykładów i podyskutować z innymi uczestnikami, jak również zawrzeć nowe i odświeżyć stare znajomości.

Tradycyjnie już, w sobotę, odbędzie się Klub Małego Ratownika – całodzienne zajęcia mające charakter profesjonalnie przygotowanego szkolenie z pierwszej pomocy, w którym bezpłatnie mogą uczestniczyć najmłodsi. Co roku Klub Małego Ratownika gromadzi co raz więcej chętnych do nauki i zafascynowanych pierwszą pomocą dzieci.

Więcej informacji można znaleźć na stronie oraz facebooku.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także