Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ambasadorki Zdrowia – konkurs dla KGW i stowarzyszeń wiejskich

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 listopada 2023 10:35

Ambasadorki Zdrowia – konkurs dla KGW i stowarzyszeń wiejskich - Obrazek nagłówka
fot. MZ
Kobiety w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich mogą wziąć udział w wyjątkowym konkursie – przypomina Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Warunkiem zgłoszenia jest chęć wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50 kobiet z danej organizacji. Organizacje o największej liczbie przebadanych kobiet mogą liczyć na nagrody.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do badań mammograficznych oraz podjęcie działań na rzecz profilaktyki raka piersi. Koło Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenie wiejskie, aby wziąć udział w konkursie, musi zebrać nie mniej niż 50 kobiet, które chętnie zrobią bezpłatną mammografię. Do udziału w akcji mogą się zgłaszać panie w wieku 45-74 lata.

Następnie organizacja może skorzystać z harmonogramu postoju mammobusów lub zaprosić mammobus do swojej miejscowości.

Udział w akcji umożliwia Kołom Gospodyń Wiejskim skorzystanie z prelekcji na temat profilaktyki zdrowotnej zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Ministerstwo Zdrowia.

Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, z których kart zgłoszeniowych zostanie przebadanych najwięcej kobiet, otrzymają nagrody.

Szczegóły na temat konkursu, a także informacje, jak skorzystać z mammografii oraz kiedy i gdzie można wykonać bezpłatnie badania w placówce i w mammobusie, znajdują się na TEJ STRONIE.

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia znajdują się TUTAJ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także