Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Festiwal Różnorodności na WUM

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 2 czerwca 2023 11:04

Festiwal Różnorodności na WUM - Obrazek nagłówka
fot. WUM
Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza mieszkańców Warszawy na wyjątkowe wydarzenie Diversity x WUM - FESTIWAL RÓŻNORODNOŚCI, organizowane przez międzynarodowych studentów uczelni.

W dniach 2 - 3 czerwca, na terenie kampusu Banacha przy ul. Trojdena 2, studenci z 18 krajów zaprezentują swoją kulturę poprzez tradycyjne potrawy, napoje, stroje, zabawy i sztukę.

Jak informuje rzecznik uczelni, Jarosław Kulczycki, wydarzenie rozpocznie się w piątek (2.06.) o godzinie 14.00 i potrwa do 17.00 W Auli Centrum Dydaktycznego WUM przy ul. Księcia Trojdena 2a, odbędzie się ceremonia otwarcia z udziałem władz rektorskich WUM i dziekańskich English Division Wydziału Lekarskiego WUM, a także przedstawicieli ambasad krajów reprezentowanych podczas wydarzenia. Potem ster przejmują studenci. Będzie można zobaczyć występy z przeróżnych zakątków świata.

W sobotę (3.06.) w godzinach 11.00-18.00 na terenie parkingu przed Centrum Dydaktycznym WUM oraz w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM studenci będą mieli okazję zaprezentować swoje kraje m.in. poprzez tradycyjne potrawy, napoje, stroje, sztukę, występy, gry i zabawy. Nie zabraknie też specjalnych atrakcji dla dzieci.

Jak informuje Jarosław Kulczycki, na WUM uczy się kilkuset studentów z 70 krajów świata. Celem Diversity x WUM jest przedstawienie bogactwa kulturowego obecnego na uczelni. Na wydarzenie zaproszony jest każdy, niezależnie od kraju pochodzenia, wyznawanej religii, koloru skóry. Wstęp jest wolny.

festiwal-różnorodności_FLAGI last version

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także