Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Mateusz Morawiecki kieruje ofertę do innych partii. Deklaracje dotyczą m.in. ochrony zdrowia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 20 listopada 2023 13:09

Mateusz Morawiecki kieruje ofertę do innych partii. Deklaracje dotyczą m.in. ochrony zdrowia - Obrazek nagłówka
fot. KPRM
– Polityka społeczna powinna być wyjęta poza nawias sporu politycznego – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, na której zaprezentowane zostały punkty Dekalogu Polskich Spraw. To polityka społeczna oraz edukacja i zdrowie. Premier podkreślił, że formowany przez niego rząd ma być w większości ekspercki.

– Powinniśmy zbudować koalicję polskich spraw – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Propozycje w obszarze zdrowia skupiają się wokół czterech punktów. To realizacja założenia 7 proc. PKB w 2027 roku, zgodnie z ustawą, szybka eRejestracja do lekarza, która ma się odbywać tak jak rezerwacja terminu na szczepienie przeciw COVID-19 czy uruchomienie Funduszu Modernizacji Szpitali Powiatowych.

Istotną kwestią ma być wprowadzenie Bonu Rodzicielskiego o wartości 10-20 tys. zł. dla rodzin borykających się z problemami prokreacyjnymi. Będzie go można przeznaczyć na leki, zabiegi czy procedury medyczne. Oznacza to otwarcie również na możliwość pokrycia kosztów wynikających z procedury in vitro.

– To pewnego rodzaju otwarta oferta dla innych partii politycznych, aby znaleźć to, co nas połączy. Mamy zwolenników i przeciwników tej metody – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także