Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Zmiany w programie bezpłatnych leków: nowe uprawnione grupy pacjentów i więcej leków

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 10 lipca 2023 18:18

Zmiany w programie bezpłatnych leków: nowe uprawnione grupy pacjentów i więcej leków - Obrazek nagłówka
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski wzięli udział w „Pikniku Zdrowia” w Wołominie, gdzie poinformowali o dużych zmianach w programie bezpłatnych leków.

Rada Ministrów przyjęła dziś zmiany w programie Leki 75+. Premier przypomniał, że do tej pory z programu skorzystało ok. 3 mln osób. Teraz, dzięki przyjętej zmianie, skorzysta z niego ok. 16 mln osób - w tym, dzieci, młodzież, seniorzy, emeryci i renciści.
- Troszczymy się o najmłodsze pokolenie, które jest naszą przyszłością, ale troszczymy się także o tych, którzy pracowali na naszą teraźniejszość. Ta troska polega na tym, aby starszy człowiek nie zastanawiał się, czy stać go, żeby wykupić receptę - mówił M.Morawiecki. Dodał, że to rodzaj programu solidarności międzypokoleniowej. Jego realizacja nie byłaby możliwa bez fundamentalnej zmiany budżetu państwa i zupełnie nowego podejścia do służby zdrowia. - Bezcenne zdrowie chcemy wspierać poprzez poszerzenie naszych programów. Dzisiaj przyjęty na Radzie Ministrów, to kolejne miliardy złotych, które są zabezpieczone w dobrze zarządzanym budżecie państwa - podsumował premier.

Screenshot 2023-07-10 at 18.31.21

Jednocześnie poszerzona zostanie dostępność leków z ponad 2 tys. do 4 tys. pozycji.

- Program 75+ od 2016 r. kosztował 4,5 mld zł. W 2022 r. wydaliśmy na ten cel blisko 800 mln. Na poszerzenie programu przeznaczymy dodatkowo 1,6 mld zł. Łącznie będzie to 2,4 mld zł - powiedział Adam Niedzielski.

Źródło: FB/TT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także