Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Niezwykła drużyna po raz kolejny bierze udział w Tour de Pologne UCI World Tour

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 1 sierpnia 2023 08:26

Niezwykła drużyna po raz kolejny bierze udział w Tour de Pologne UCI World Tour - Obrazek nagłówka
Wyjątkową drużynę reprezentują zawodnicy z cukrzycą typu 1, którzy po raz kolejny udowadniają, że zarówno w sporcie, jak i w życiu, nie ma rzeczy niemożliwych.

W tegorocznej, jubileuszowej 80., edycji najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce - Tourde Pologne UCI World Tour, startuje, po raz kolejny, niezwykła drużyna: Team Novo Nordisk. Ci wyjątkowi, profesjonalni kolarzez cukrzycą typu 1, jeżdżący od 10 lat w barwach Team Novo Nordisk, z pozoru niczym nie różnią się od innych sportowców. Trenują ponad 25 godzin tygodniowo, biorą udział w wymagających wyścigach kolarskich na całym świecie, cieszą się z sukcesów i uczą na błędach. To, co czyni ich niezwykłymi, to fakt, że codziennie pokonują kolejne granice i udowadniają, że dobrze leczona i kontrolowana cukrzyca typu 1 nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu, nawet na poziomie wyczynowym. Dajątym samym nadzieję na lepsze życie pacjentom na całym świecie.

Wyjątkowy, międzynarodowy zespół kolarski, który od 10 lat trenuje w barwach Team Novo Nordisk, jest jedyną na świecie, profesjonalną drużyną sportową, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę tupu 1. Od początku istnienia przyświecał jej jeden cel: udowodnienie ponad 460 milionom pacjentów zmagających się z cukrzycą, że dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu się do zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych.Z każdym pokonanym kilometrem, każdym wyścigiemi sukcesem przesuwany granice sportowe, ale też ograniczenia narzucana nam przez chorobę - mówi Tim Lindley, PR Manager Team Novo Nordisk – Dzięki innowacyjnym metodom leczenia, ale też samokontroli i wytrwałości, osiągamy to, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe dla osób zmagających się z cukrzycą. Dajemy innym chorym nie tylko dobry przykład, ale też nadzieję na lepsze życie, w którym to my, a nie nasza choroba, wyznaczają nam cel. Naszym tegorocznym celem jest jak najlepsza pozycja na mecie Tour de Pologne, 4 sierpnia w Krakowie” – dodaje.

W tegorocznej edycji Tour de Pologne, w barwach Team Novo Nordisk, występują: Andrea Peron z Włoch (#201), Peter Kusztor z Węgier (#202), Gerd De Kejzer z Holandii (#203), Samuel Brand z Wielkiej Brytanii (#204), Umberto Poli z Włoch (#205), David Lozano Riba z Hiszpanii (#206#207)) oraz Matyas Kopecky z Czech (#207). W Team Novo Nordisk jeździł także Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym, dziś ambasador zespołu.

Team_Novo_Nordisk_zdj 2


O sile odziaływania Team Novo Nordisk najlepiej świadczy to, że zespół obserwuje w Social Mediach ponad 8 milionów fanów, więcej niż wszystkie inne zespoły World Tour Łącznie. Zawodnicy poświęcają swój czas nie tylko na treningi, ale także na spotkania z pacjentami, edukację, udział w konferencjach i spotkaniach z chorymi, docierając do nich wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Team_Novo_Nordisk_zdj1-1

Więcej informacji:
Profil Team Novo Nordisk na Facebooku
Strona Tour de Pologne UCI World Tour 2023

Cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1 jest przewlekłą chorobą, która wpływa na zdolność organizmu do przekształcania glukozy z pokarmu w energię. W większości przypadków cukrzyca typu 1 rozwija się na wczesnym etapie życia i często jest rozpoznawana w dzieciństwie. Choroba rozpoczyna się, gdy układ odpornościowy atakuje komórki trzustki wytwarzające insulinę, hormon pomagający w przekształcaniu glukozy w energię dla komórek organizmu. Osoby z cukrzycą typu 1, aby przeżyć, potrzebują codziennych zastrzyków insuliny.

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 to złożona choroba przewlekła występująca, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny lub skutecznie jej wykorzystywać. Aby utrzymać poziom insuliny we krwi pod kontrolą, osoby z cukrzycą typu 2 potrzebują specjalistycznego leczenia.Insulina to hormon wytwarzany przez trzustkę, który kontroluje ilość glukozy we krwi. Zbyt mała ilość insuliny oznacza, że organizm nie jest w stanie wchłaniać glukozy ze spożywanego pokarmu. W takim przypadku stężenie glukozy we krwi wzrasta, a z czasem może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia dopływu tlenu i krwi, bogatej w składniki odżywcze, do narządów i nerwów organizmu. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 2, których organizmy nie reagują prawidłowo lub są oporne na insulinę, mogą potrzebować leczenia, aby pomóc ich organizmowi w lepszym przetwarzaniu glukozy. Dzięki terapii mogą zapobiec poważnym powikłaniom.

Źródło: Team Novo Nordisk

Zobacz także