Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Lato z Fundacją Carita

Rajd po zdrowie: Turbogladiator na starcie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 lipca 2022 11:27

Rajd po zdrowie: Turbogladiator na starcie - Obrazek nagłówka
Jak ważne dla pacjenta jest wsparcie rodziny? Czy rajd rowerowy to wyzwanie? Poznajcie rodzinę Matuszyków: panią Sandrę, pana Witolda oraz ich syna Aleksandra.

Rodzina Matuszyków do "Rajdu po zdrowie" przygotowywała się starannie, trenując od kilku dni. Pan Witold, który jest pacjentem, oprócz aktywnego udziału, zaangażował się w działania organizacyjne wyścigu. - Chcemy pokazać, że mimo choroby potrafimy aktywnie funkcjonować, żyć i nie odstawać od społeczeństwa. Dodaje, że osoby chorujące na szpiczaka mogą realizować swoje pasje i spełniać marzenia. - Jest to możliwe, choć są cięższe momenty. Ale kiedy mamy włączone leczenie, wszystko się dobrze układa, to można normalnie funkcjonować - podkreśla. Pan Witold diagnozę usłyszał w wieku 19 lat. Od czterech lat jest w trakcie terapii i jest bardzo zadowolony z jej efektów. - Jestem w trakcie badań klinicznych, mam więc bardzo dobre leczenie i wsparcie lekarzy. Wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi.

Warto przeczytać

Historia "Rajdu po zdrowie"
Lato z Fundacją Carita

Historia "Rajdu po zdrowie"

Pana Witolda wspiera żona i syn. - Zawsze byliśmy razem, przed i w trakcie choroby. Wszystko robimy razem, wyjeżdżamy, spędzamy wolny czas. Rajd też nie może się odbyć bez nas wszystkich - mówi pani Sandra. Podkreśla, jak istotne jest wsparcie rodziny. - Mój mąż jest dla nas turbogladiatorem, bo z chwilą, kiedy zachorował, świetnie sobie radzi każdego dnia. Staramy się go wspierać, jak tylko możemy.

Podobne artykuły

Zrzut-ekranu-2022-09-16-o-130739
Lato z Fundacją Carita

Musimy poprawić standard dermatoskopii

16 września 2022
1-Aktywnosc-sportowa-forma-spierania-pacjentow---2
Lato z Fundacją Carita

Aktywność sportowa formą wspierania pacjentów

1 września 2022
Zrzut-ekranu-2022-09-6-o-113208
Lato z Fundacją Carita

Rajd po zdrowie – niemożliwie nie istnieje

1 września 2022
Zrzut-ekranu-2022-09-1-o-130453
Lato z Fundacją Carita

Niezaspokojone potrzeby w szpiczaku plazmocytowym

1 września 2022

Zobacz także