Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rusza 8. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 października 2020 13:49

Rusza 8. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych - Obrazek nagłówka
Już w najbliższych dniach, od 15 do 17 października, w Krakowie, odbędzie się 8. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych - największa w Polsce konferencja naukowa dedykowana ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom oraz przedstawicielom służb mundurowych.

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej, tegoroczna edycja kongresu będzie miała charakter hybrydowy. Część uczestników będzie mogła śledzić wszystkie sesje naukowe na sali Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pozostali uczestnicy wezmą udział w wydarzeniu w formie on-line.

Mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo, to jedyna akceptowalna na chwilę obecną forma przeprowadzenia tego wydarzenia. Jednocześnie bardzo cieszy nas fakt, że mimo wszelkich trudności, udało nam się zorganizować kolejną edycję kongresu w tak trudnym dla wszystkich roku. Frekwencja pokazuje również, że ratownicy medyczni mimo nadludzkiego trudu wkładanego w codzienną pracę w tak niebezpiecznych warunkach, nadal wyrażają chęć doskonalenia swojej wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej – mówi Adrian Stanisz, przewodniczący komitetu organizacyjnego.


Organizatorzy przygotowali w tym roku kolejną dawkę wiedzy z wielu obszarów medycyny, z którymi w swojej codziennej praktyce mierzą się pracownicy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.


Stany zagrożenia życia pochodzenia wewnętrznego, doświadczenia w pracy z pacjentami z COVID-19, postępowanie w stanach nagłych w okulistyce, toksykologia, kardiologia i urologia – to tylko niektóre tematy, które zostaną przedstawione w trakcie kilkunastu sesji naukowych i paneli dyskusyjnych. Kontynuować będziemy również rozpoczęte w ubiegłym roku rozmowy dotyczące powstania w Polsce specjalistycznych zespołów Rescue Task Force – czyli zespołów ratowników medycznych będących łącznikami pomiędzy jednostkami specjalnymi wojska i policji z cywilnymi zespołami ratownictwa medycznego. Temat jest nadal bardzo kontrowersyjny w naszym kraju, jednak szeroko praktykowany w wielu krajach na całym świecie.


Tegoroczny program zawiera także tematy wcześniej nie poruszane, jak np. postępowanie w stanach nagłych w sytuacjach intymnych, będących niewątpliwie wyzwaniem nie tylko medycznym, ale również psychologicznym dla pracowników opieki przedszpitalnej i wczesnoszpitalnej. Nie zabraknie również prezentacji dotyczących efektywnej, a zarazem efektownej dydaktyki medycznej, symulacji i sztuki przekazywania wiedzy przez ratowników medycznych pracujących w charakterze instruktorów pierwszej pomocy oraz pracowników naukowych i dydaktycznych na uczelniach wyższych.


Jako organizatorzy tej niezwykłej imprezy z wieloletnią już tradycją, wyrażamy nadzieję, że mimo tak olbrzymich wyzwań przed jakimi stoi w chwili obecnej cała ochrona zdrowia w Polsce i na świecie, uda nam się dołożyć kolejną ważną cegiełkę do ulepszenia systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w Polsce.


Organizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych jest krakowska firma ZiZ Centrum Edukacji, a współorganizatorem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Więcej informacji: www.ratownicymedyczni.com

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (7)
Live

Komisja Polityki Senioralnej

8 maja 2024
Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (2)
23 kwietnia 2024
iStock-964754892
22 kwietnia 2024
WCCI_2024_baner_1200x630_PL kopia
18 kwietnia 2024
iStock-964754892

Posiedzenie Sejmu - na żywo

12 kwietnia 2024