Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

WIM ogłasza konkurs

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 lutego 2024 11:52

WIM ogłasza konkurs - Obrazek nagłówka
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48389359
Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do VII edycji konkursu Animus Fortis 2023. Nagroda przyznawana jest za akcje ratownicze, dokonania oraz osiągnięcia, które miały miejsce w roku 2023. Zgłoszenia można nadsyłać do 26 marca 2024 r.

Jak przypomina Mariusz Gierej, rzecznik prasowy WIM, Nagroda Animus Fortis „Mężny Duch” ma na celu uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Ma nawiązywać do najlepszych tradycji służb medycznych dlatego nagrodą jest statuetka będąca miniaturą projektu „Pomnika Sanitariusza”.

Jest ona w dwóch kategoriach. Pierwsza, za „osobiste męstwo”, trafia do osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej. Laureatem nagrody może zostać osoba pełniąca służbę bądź zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR). Druga dotyczy przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany, pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.

Dodatkowo, Kapituła Nagrody może przyznać dyplom honorowy za wyróżniający się wniosek, zarówno w kategorii indywidualnej, jak i instytucjonalnej.

Laureatów do nagrody nominuje Kapituła, złożona z 13 członków. W jej skład wchodzą Dyrektor WIM-PIB, Przewodniczący Rady Naukowej WIM-PIB, przedstawiciele: Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Zdrowia, Stowarzyszenia „Szpital Ujazdowski”, portalu „Rynek Zdrowia”, czasopisma „Lekarz Wojskowy” oraz przedstawiciele Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby oraz instytucje w formie pisemnego wniosku kierowanego do Dyrektora WIM-PIB w terminie do 26 marca 2024 r. na adres e-mail: [email protected] lub na adres: Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy, 04-141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem „Konkurs Animus Fortis 2023”.

Oprac. na podst. notatki prasowej

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także