Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

WIM zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 marca 2020 14:16

WIM zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe - Obrazek nagłówka
Pixabay

W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem COVID-19 i dużym zainteresowaniem akcjami niesienia pomocy dla szpitali, WIM zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe. Chce zagwarantować pełne bezpieczeństwo pacjentom i opiekującemu się nimi personelowi. Stan zagrożenia epidemicznego, a w końcu także epidemii radykalnie zmieniły sposób i warunki funkcjonowania podmiotów leczniczych w kraju.

Działalność instytutu-szpitala została całkowicie podporządkowana zadaniu niesienia pomocy osobom potrzebującym – niezmiennie pełnimy funkcję centrum urazowego dla województwa mazowieckiego. WIM jest jednym z ośrodków leczących osoby zarażone SARS-CoV-2. Stąd, jak nigdy dotąd, pryncypialność w stosowaniu procedur jakości i bezpieczeństwa opieki nad chorymi stały się fundamentem jego działalności.

- Mamy pełną świadomość zagrożenia z jakim wszyscy, tak pacjenci, jak i pracownicy systemu ochrony zdrowia zderzamy się każdego dnia. Jego skutki, te najbardziej rzeczywiste – mierzone liczbą ocalonych chorych – stanowią dla nas motywację do tego, aby sprawnie, odważnie i najbardziej jak to możliwe skutecznie wypełniać swoje zawodowe obowiązki. Pracujemy dla Was, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa w przekonaniu dostarczenia w tym szczególnym okresie najważniejszego, najbardziej pożądanego produktu jakim jest gwarancja zdrowia i życia. Wasza pomoc i wsparcie są dla nas nieocenione. Budują nie tylko poczucie fizycznej ochrony, ale także bezcennej, wyjątkowo teraz potrzebnej więzi w czasie wymuszonego warunkami epidemicznymi dystansowania społecznego - czytamy na stronie WIM.

WIM otrzymane środki finansowe chce przeznaczyć przede wszystkim na środki ochrony osobistej pracowników szpitala zaangażowanych w opiekę nad pacjentami.

W przypadku darowizn rzeczowych najbardziej są potrzebne:
- kombinezony typu TYVEK
- fartuchy podgumowane z długim rękawem
- fartuchy jednorazowe flizelinowe
- maski ochronne typu FFP3 lub FFP2
- maski chirurgiczne jednorazowe
- rękawice z przedłużonym mankietem
- środek do dezynfekcji rąk
- środek do dezynfekcji powierzchni, ale każde inne wsparcie rzeczowe będzie mile widziane.

Wpłaty z tytułem „darowizna” można przekazywać na numer konta:

Wojskowy Instytut Medyczny
ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa
nr konta: 32 1130 1017 0200 0000 0013 7183
z dopiskiem w treści przelewu: darowizna

Źródło: WIM

Podobne artykuły

1885px-Wojskowy_Instytut_Medyczny_2016

WIM ogłasza konkurs

28 lutego 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także