Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Prezes KRDL

Apel do diagnostów w sprawie COVID-19

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 marca 2020 15:35

Apel do diagnostów w sprawie COVID-19 - Obrazek nagłówka

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie Polski wirusa SARS-CoV-2 i wzrostem zagrożenia epidemiologicznego wystąpieniem COVID-19 apeluję do diagnostów laboratoryjnych pracujących we wszystkich typach medycznych laboratoriów diagnostycznych o:

  • Ścisłe przestrzeganie procedur epidemiologiczno- sanitarnych w szczególności rekomendacji oraz zaleceń Konsultantów Krajowych i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących zagrożenia epidemiologicznego na wszystkich stanowiskach pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych.
  • Bieżące zapoznawanie się z komunikatami publikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia oraz Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych dostępnych na stronach internetowych.
  • Aktualizację wiedzy o wykazie laboratoriów wykonujących całodobowo badania w kierunku SARS-CoV-2 w Państwa województwach.
  • Nieuczestniczenie w najbliższym czasie w stacjonarnych formach: kursów, posiedzeń szkoleniowych, konferencji i spotkań kierowanych do kadr medycznych, zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego.
  • Udział w kursach i innych formach kształcenia diagnostów laboratoryjnych wyłącznie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

Alina Niewiadomska

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także