Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Podsumowanie roku

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska: Mam nadzieję, że zostanie wdrożona opieka farmaceutyczna

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 22 grudnia 2023 09:02

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska: Mam nadzieję, że zostanie wdrożona opieka farmaceutyczna - Obrazek nagłówka
O tym, jak farmaceuci oceniają 2023 rok i jakie wyzwania przyniesie dla nich rok 2024 rozmawiamy z Elżbietą Piotrowską-Rutkowską, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Kończy się rok 2023. Jak oceniają go farmaceuci?

To był intensywny rok, dla nas dobry, bo przyniósł nowelizację ustawy refundacyjnej i dzięki niej mamy odniesienie do marż aptecznych i dyżurów aptek, o co od dawna zabiegaliśmy. Może nie wszyscy są z tej nowelizacji zadowoleni, ale dla farmaceutów są tam zapisy kluczowe, o które staraliśmy się. Są też i takie, z którymi się nie zgadzamy. Dotyczą one receptury aptecznej. Dążymy do tego, żeby je zmienić, bo spowodują zamknięcie receptury w aptekach. Nie możemy się z tym zgodzić. Dla nas najważniejszy jest pacjent.

Nadal szczepimy w aptekach, ale ubolewam nad tym, że w tym roku sezon jesienno-zimowy nie jest dla nas najlepszy. Procedury zawierania umów z NFZ są czasochłonne i kosztotwórcze. Mam nadzieję, że zmieni się rozporządzenie i prawo w tym zakresie i będziemy mogli w bardzo szerokim zakresie szczepić przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokom.

Mam nadzieję, że przyszły rok będzie pomyślny dla farmacji, że zostanie wdrożona opieka farmaceutyczna i zostanie wyceniona, każda z usług opieki farmaceutycznej będzie miała odpowiednią wartość. Bardzo się o to staramy.

Nowy rok to też zmiany w naszym samorządzie. Jestem bardzo ciekawa, jaką drogę obiorą farmaceuci, jakie będą ich oczekiwania od nowego prezesa i nowej Rady. Mam nadzieję i życzę, żeby koleżanki i koledzy nowej rady aptekarskiej sprostali nowym wyzwaniom.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także