Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Fizjoterapeuci wracają do pracy. Jest rozporządzenie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 11 kwietnia 2020 07:27

Fizjoterapeuci wracają do pracy. Jest rozporządzenie - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W Dz.U.RP opublikowano Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej. Już od 11 kwietnia nowe przepisy dopuszczają telerehabilitację.
Nowe rozporządzenie wprowadza w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii możliwość udzielania świadczeń rehabilitacyjnych w trybie (ambulatoryjnym, domowym i dziennym) za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności (np. przez telefon czy komunikatory takie jak Skype czy WhatsApp).
Rozporządzenie wprowadza również zawieszenie na czas epidemii terminów:
• określających długość prowadzenia fizjoterapii domowej, o których mowa w § 6 ust. 2 pkt 1, 3, 5, 6 oraz
• terminów przyjęcia na świadczenia rehabilitacyjne prowadzone w warunkach stacjonarnych określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych zakresu rehabilitacji leczniczej.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów przypomina, że utrzymane są czasowe ograniczenia polegające na zaprzestaniu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej, wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z wyłączeniem sytuacji, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana z uwagi na stan zdrowia pacjenta. Jako samodzielny zawód medyczny to fizjoterapeuci, decydują o tym, kiedy rehabilitacja jest wymagana.

Rozporządzenie: TU

Źródło: Dz.U.RP/KIF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także