Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Minister źle policzył pielęgniarki?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 28 lipca 2023 10:03

Minister źle policzył pielęgniarki? - Obrazek nagłówka
Środowisko jest zaskoczone danymi przedstawionymi przesz szefa resortu zdrowia. Poszło o wpis na TT z 26 lipca...

Adam Niedzielski zamieścił na Twitterze informację, która wzbudziła wiele pytań wśród pielęgniarek.

Zrzut ekranu 2023-07-28 o 10.40.11

Na tweeta zareagował OZZPiP, zwracając się z prośbą do Ministra o podanie liczb pielęgniarek z podziałem wg miejsca zatrudnienia, podanie wzrostu zatrudnienia w publicznej ochronie zdrowia oraz o informację, ile pielęgniarek nabyło już uprawnienia emerytalne i nadal zatrudnionych jest w systemie ochrony zdrowia oraz o wskazanie źródła danych podanych przez ministra informacji.

Bardzo nas cieszy rosnąca liczba absolwentów. Niestety, jak Pan Minister wie, zaledwie 60 proc. z nich podejmuje pracę w ochronie zdrowia, a jeszcze mniej w publicznej ochronie zdrowia, np. szpitalach. Czyli kształcimy za publiczne pieniądze osoby, które podejmują pracę w innych zawodach lub emigrują - wskazuje OZZPiP.

To nie koniec. W związku ze wzrostem wynagrodzenia pielęgniarek mgr ze specjalizacji, OZZPiP prosi również o informacje:

- ilu pielęgniarkom posiadającym takie wykształcenie pracodawcy uznali posiadane kwalifikacje i w związku z tym ile pielęgniarek realnie otrzymuje takie wynagrodzenie?

- czy podwyżka o 170 procent dotyczy wynagrodzenia zasadniczego czy jest liczona z dodatkami, np. z pełnienie dyżurów medycznych, nocnych, świątecznych, nadgodzin i wyslugi lat, itd.?

OZZPiP zaapelował o wzajemny szacunek i podawanie informacji, które przedstawiają rzetelny i prawdziwy obraz polskiego pielęgniarstwa.

Źródło: OZZPiP/TT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także