Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister Zdrowia

Osiągnęliśmy porozumienie ws. wynagrodzeń

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 listopada 2021 16:45

Osiągnęliśmy porozumienie ws. wynagrodzeń - Obrazek nagłówka
Minister Zdrowia poinfomował, że udało się osiągnąć porozumienia w czasie posiedzenia Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. W spotkaniu nie uczestniczyli jednak przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego z "Białego Miasteczka".

Wyższe pensje lekarzy i pielęgniarek

- Mogę zakomunikować, że zostało osiągnięte porozumienie. Oznacza ono zwiększenie nakładów na system opieki zdrowotnej i na wynagrodzenia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski po piątkowym posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

Jak informuje minister minimalne wynagrodzenie lekarza zwiększy się z 6700 do 8000 zł. Do tej kwoty mają być doliczane także dodatki, m.in. stażowe i za dyżury.

- To jest wynagrodzenie, które dotyczy tylko pewnej grupy, bo na ogół średnie wynagrodzenie u lekarzy jest zdecydowanie wyższe od tego poziomu. Już w tej chwili ono jest rzędu 16 tys. zł - powiedział Adam Niedzielski.

Inne zawody medyczne również otrzymają podwyżki. Pielęgniarki z wykształceniem średnim zostały przekwalifikowane do grupy z wyższym wykształceniem.

- Od 1 lipca te osoby (pielęgniarki - red.) będą miały podwyżkę 1500 zł z poziomu 3700 zł do poziomu 5300 zł. Fizjoterapeuci, diagności oraz psycholodzy, wzrost ich minimalnego wynagrodzenia wyniesie 1400 zł, z poziomu 4200 zł do poziomu 5600 zł" - powiedział szef resortu zdrowia.

Porozumienie bez protestujących?

W obradach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia uczetniczyli przedstawiciele ministerstwa oraz pracodawców. Ciężko jednak mówić o pełnym porozumieniu, bo przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego z Białego Miasteczka nie brali udziału w rozmowach. Jak dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu w czasie rozmowy z Krystyną Ptok, protestujący medycy nie byli zadowoleni ze sposobu prowadzenia negocjacji przez resort i zrezygnowali z obrad zespołu.

Źródło: Businessinsider

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także