Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Medycyna estetyczna – estetycznie znaczy naturalnie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 czerwca 2023 08:00

Medycyna estetyczna – estetycznie znaczy naturalnie - Obrazek nagłówka
Do niedawna medycyna estetyczna kojarzyła się najczęściej z kwasem hialuronowym i przerysowanym, nieco sztucznym wyglądem nadmiernie podniesionych i wymodelowanych policzków czy ust. Wiele osób miało raczej negatywne nastawienie do medycyny estetycznej właśnie z obawy przed zbyt dużą zmianą w wyglądzie i utratą naturalności. Na szczęście ta percepcja zmienia się, w ostatnich latach medycyna estetyczna stała się zdecydowanie naturalna i oferuje dużo, dużo więcej rozwiązań niż tylko kwas hialuronowy i botoks.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to bardzo szeroka dziedzina, która zajmuje się zabiegami leczniczymi, terapeutycznymi, upiększającymi na twarz, ciało, włosy, a nawet ginekologię estetyczną.

Medycyna estetyczna obejmuje tak szeroki zakres zabiegów jak zabiegi odmładzające na twarz, poprawa kondycji skóry, zabiegi laserowe, leczenie trądziku, usuwanie blizn i rozstępów, zabiegi modelujące ciało, takie jak nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, cellulitu, czy poprawa jędrności. Do zakresu medycyny estetycznej zaliczamy również ginekologię laserową, która leczy problem nietrzymania moczu. Zabiegi medycyny estetycznej obejmują też zabiegi hamujące wypadanie włosów i zapobiegające łysieniu, zabiegi na nadpotliwość, czy nawet na migreny!

W medycynie estetycznej lekarze i kosmetolodzy powinni mieć kompleksową wiedzę nie tylko o preparatach i składnikach aktywnych i ich działaniu na skórę, ale również na temat różnorodnych technologii i sposobie ich działania, bo właśnie w tym kierunku rozwija się branża medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna wymaga od lekarzy i kosmetologów rozległej wiedzy na temat funkcjonowania skóry i jej problemów, ciągłego uczenia się i rozwoju. Procesy starzenia się naszego organizmu na poziomie komórkowym są bardzo intensywnie badane, naukowcy odkrywają naturalne procesy naprawcze, które funkcjonują w komórkach. Chodzi o to, żeby wspomóc nasz organizm, tkanki, skórę w procesach samo-naprawy i naturalnej regeneracji. I w tym kierunku podąża również medycyna estetyczna.

4

Na czym polega trend naturalnych rozwiązań w medycynie estetycznej?

Już od kilku lat światowe trendy rozwoju medycyny estetycznej stawiają na naturalny o zdrowy wygląd skóry i tkanek wewnętrznych. Większość nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej stawia sobie za cel wielowymiarową poprawę jakości skóry, ale w sposób naturalny. Już nie szukamy sposobów na kamuflowanie i ukrywanie procesów starzenia, a wybieramy rozwiązania, które stymulują naturalną naprawę i regenerację na poziomie komórkowym. Nasza skóra ma niesamowite możliwości regeneracyjne i dzięki badaniom oraz rozwojowi nowoczesnych urządzeń oraz innowacyjnych preparatów możemy skutecznie uruchamiać procesy naprawy, regeneracji, stymulacji.

Możliwości, jakie dają innowacyjne technologie, pozwalają na uruchomienie w skórze i w tkankach procesów odbudowy naturalnego kolagenu i elastyny, naturalną przebudowę i regenerację skóry. Następują intensywne procesy odmładzania – naturalnie. Nowoczesne terapie medycyny estetycznej anti-aging spowalniające procesy starzenia oparte są na potencjale skóry do autonaprawy i samo-regeneracji. Efekt jaki chcemy uzyskać, to skóra naturalnie jędrna, elastyczna, gładka o wyrównanym kolorycie, bez stanów zapalnych, uniesiony ale naturalny owal, zachowane rysy twarzy.

Jakie są najlepsze regeneracyjne zabiegi medycyny estetycznej?

Najlepsze zabiegi regeneracyjne, to takie, które są odpowiednio dobrane do problemu i do pacjenta. Nie ma jednego uniwersalnego zabiegu i rozwiązania, bo każda skóra jest inna, każdy ma inne potrzeby i rolą doświadczonego lekarza medycyny estetycznej czy kosmetologa jest zaproponować.

W Klinice medycyny estetycznej Absolu (absoluklinika.pl) stawiamy na wielopłaszczyznowe terapie łączone, bo takie dają największą skuteczność zabiegową poprzez działanie na kilka problemów jednocześnie.

Zabiegi medycyny estetycznej, które zalicza się do regeneracyjnych można podzielić na te, które wykorzystują urządzenia oparte na energii, oraz nowoczesne preparaty medycyny estetycznej, które są alternatywą dla wypełniaczy działając długoterminowo, ale naturalnie, stymulując skórę do produkcji kolagenu. Mówimy tu o stymulatorach tkankowych, które coraz bardziej zyskują na popularności ze względu na wysoką skuteczność i naturalny efekt.

Z zabiegów medycyny regeneracyjnej szczególnie polecamy radiofrekwencję mikroigłową, która doskonale sprawdza się przy liftingu termicznym, naturalnym podnoszeniu owalu, w profilaktyce anti-aging i naturalnej przebudowie skóry, aby uzyskać efekt ujędrnienia, napięcia, zagęszczenia, poprawy koloru i tekstury skóry. Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej (więcej informacji tutaj--> https://absoluklinika.pl/oferta/odmladzanie/radiofrekwencja-mikroiglowa-virtue-rf/) sprawdzają się zarówno na twarz jak i na ciało.

Kolejna kategoria zabiegów medycyny estetycznej, które działają naturalnie poprzez regenerację skóry to zabiegi laserowe. W zależności od rodzaju lasera można dostarczać energię wiązki lasera głęboko do tkanek, działając na regenerację kolagenu i elastyny, co przekłada się na ujędrnienie i napięcie skóry, redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu, naturalny lifting. Można też działać płytko i powierzchownie punktowo czyli frakcyjnie uszkadzać skórę, co uruchamia w skórze procesy naprawcze i przebudowę skóry. Skóra, która jest umiejętnie pobudzana, delikatnie ale regularnie, zdecydowanie dłużej zachowa naturalny młody wygląd, bo wykonując zabiegi regularnie odświeżamy pulę kolagenu w tkance podskórnej.

3

Jak wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej w Warszawie?

Na rynku warszawskim jest dość dużo klinik medycyny estetycznej, jak wybrać tą najlepszą? Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, jak szeroki zakres oferty i nowoczesnych urządzeń oferuje klinika. Warto upewnić się, że klinika jest wyposażona w nowoczesne urządzenia, które są w stanie rozwiązać szerokie spektrum problemów, z którymi się borykamy. Zdarza się, że klinika czy gabinet medycyny estetycznej wyposażone są w zaledwie 2-3 urządzenia i stara się na siłę wykorzystać je nie zawsze w najbardziej skuteczny sposób.

Jakość urządzeń – warto sprawdzić, czy klinika medycyny estetycznej dysponuje urządzeniami premium od światowych liderów technologii medycznych, czy urządzenia posiadają atesty bezpieczeństwa FDA. Komfort pacjenta – warto upewnić się, że zabiegi medycyny estetycznej będą komfortowe. Od jakości urządzeń zależy, na ile zabiegi będą bolesne, a na ile urządzenie, np. laser jest najnowszej generacji, o dużej mocy i zabiegi są odczuwalne, ale komfortowe i z minimalnym okresem rekonwalescencji. Warto również umówić się na konsultację i stworzyć wraz z kosmetologiem czy lekarzem plan zabiegowy, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

1

Podsumowanie – medycyna estetyczna naturalnie!

W Absolu, nowoczesnej klinice medycyny estetycznej w Warszawie stawiamy na najbardziej nowoczesne, zgodne ze światowymi trendami rozwiązania. Nasza szeroka oferta zabiegów regeneracyjnych, które dostarczają naturalne i trwałe efekty została stworzona w oparciu o badania naukowe i kliniczne i potwierdzoną wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów. Nasza misja, to wspieranie naszych Pacjentów w holistycznym dbaniu o siebie, stawianiu na profilaktykę i opóźnianie procesów starzenia, w dostarczaniu najbardziej nowoczesnych rozwiązań zabiegowych na twarz, ciało , włosy. Tak aby nasi Pacjenci czuli się dobrze i atrakcyjnie w swojej skórze!

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

ThinkstockPhotos-504180648

Hałas może zabić

10 lipca 2024
iStock-696889810
12 kwietnia 2024
iStock-1361760808
11 stycznia 2024
492549851
12 października 2023