Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Najlepsze cytaty tygodnia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 października 2017 07:46

Najlepsze cytaty tygodnia - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W tym tygodniu o proteście rezydentów, zmianach w rządzie i budżecie na zdrowie.

- Decyzja została podjęta, będą zmiany w rządzie – zapowiedziała premier Beata Szydło (TVN24).

- Gdyby była taka propozycja, to na pewno bym ją bardzo poważnie rozważył - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odpowiadając na pytanie czy przyjąłby ofertę stanowiska ministra zdrowia (RMF FM). 

- Minister zdrowia niewiele znaczy. On może jedynie lawirować, żeby nie być całkowicie w opozycji do partyjnych kolegów - mówi Adam Piechnik, ratownik medyczny i pielęgniarz (Medexpress.pl).

- To nie jest żaden strajk. Strajk przede wszystkim wpisuje się w pewien porządek prawny. To jest jakieś działanie zupełnie poza prawne. Lekarze nie przyjdą do pracy na zasadzie zupełnie nie wiadomo jakiej. To jest jakiś skandal w ogóle - powiedział minister o dniu bez lekarza (TVP 1).

- Rozważamy opcję, żeby wynagrodzenia na rezydentury były wypłacane w formie stypendium. Ale byłby jeden warunek - lekarze musieliby potem pracować w Polsce - powiedział Konstanty Radziwiłł (Dziennik Gazeta Prawna).

- 6 proc. PKB na zdrowie to odwieczny postulat wszystkich środowisk medycznych; to było takie marzenie, o którym często wielu sądziło, że jest nie do zrealizowania - tłumaczy minister zdrowia (Rynek zdrowia).

- No to konkrety. Wiceminister zdrowia potwierdza na Komisji Zdrowia, że budżet zdrowia w 2018 mniejszy niż w 2017 – mówi Bartosz Arłukowicz (Twitter).

Podobne artykuły