Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Sekret zdrowej skóry

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 marca 2023 12:49

Sekret zdrowej skóry - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Czym proteom różni się od genomu i jakie ma to znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu i zachowaniu długowieczności komórek skóry? Podczas gdy w ostatnich dekadach badania nad starzeniem i utrzymaniem zdrowia skóry prowadzono głównie skupiając się na DNA, uznany na całym świecie genetyk, biolog molekularny i badacz, profesor Miroslav Radman, dokonał przełomowego odkrycia.

Według badań profesora Miroslava Radmana uszkodzenia proteomu są główną przyczyną starzenia się skóry. Ważne jest więc, aby zrozumieć, czym proteom różni się od genomu. Geny, charakteryzujące się stabilnością, niosą stałą informację biologiczną. W naszym DNA zapisane jest "co może się zdarzyć". Białka natomiast, stanowiące proteom, zapewniają strukturę, produkują energię oraz umożliwiają komunikację między poszczególnymi komórkami. Odpowiadają za to „co naprawdę się dzieje" w ekspresji genów. Proteom aktywnie zmienia się w odpowiedzi na różne czynniki lub pod wpływem stresu oksydacyjnego. Bez jego aktywnej ochrony, komórki organizmu, w tym skóry starzeją się szybciej.

Ochrona proteomu kluczem do zachowania długowieczności i młodości

Nieodwracalne uszkodzenia proteomu bezpośrednio przekładają się na widoczne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu skóry. Bardzo często naprawa białek jest mało skuteczna lub wręcz niemożliwa. Najlepszym podejściem jest więc ochrona proteomu, a tym samym zachowanie prawidłowych funkcji komórek i struktur skóry.

Zmiany w proteomie są najczęściej wynikiem karbonylacji lub utleniania łańcuchów bocznych białek. Uszkodzenia te obserwujemy we wszystkich warstwach skóry. W najbardziej zewnętrznej, warstwie rogowej naskórka, uszkodzony proteom powoduje spadek zdolności zatrzymywania wody, (TEWL) wpływając na spadek nawilżenia i utratę blasku skóry. Na głębszych poziomach naskórka to keratyna jest głównym celem utleniania – dochodzi do zaburzenia transmisji światła, skóra traci blask i równomierny koloryt. W głębszej warstwie skóry, czyli w skórze właściwej, utlenianie wywołuje zmiany morfologiczne w fibroblastach, uszkadza włókna kolagenowe i elastynowe, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry, utratą gęstości, jędrności i elastyczności.

Tradycyjne antyoksydanty także chronią skórę, jednak nie są one specyficzne dla białek. Skuteczna ochrona proteomu wymaga dwóch sposobów działania: fizycznej ochrony struktury białek i zmniejszenia ich wrażliwości na utlenianie, działając jak chaperon (białka opiekuńcze, chroniące inne białka), a także biochemicznej osłony białek przed karbonylacją, działając antyoksydacyjnie.

Zainspirowani badaniami profesora Radmana nad bakteriami ekstremofilnymi i ich zdolnością do przeżywania nawet w najtrudniejszych warunkach i wysokim stresie oksydacyjnym, naukowcy z NAOS wyodrębnili silne antyoksydanty o działaniu chaperonon-like. Są one zdolne do ochrony swojego proteomu i do przywrócenia funkcji charakterystycznej dla młodej skóry. Obniżając poziom karbonylacji białek, zapobiegają nieodwracalnym uszkodzeniom i pomagają przywrócić lepsze funkcjonowanie całej komórki. To nowe podejście jest odpowiedzią na oczekiwania względem skutecznego opóźnienia starzenia się skóry

Udowodniona ochrona przed stresem oksydacyjnym

Opatentowana biotechnologia Age Proteom™ wykazuje 80% skuteczności w ochronie przed stresem oksydacyjnym oraz wysoką ochroną przed utlenianiem, a w konsekwencji przyspieszonym starzeniem się skóry. Pod względem właściwości antyoksydacyjnych przewyższa inne znane składniki posiadające podobne właściwości jak: Koenzym Q10, glutation, kwas askorbinowy czy likopen.

Dzięki ponad czterem dekadom badań naukowych i skutecznej ochronie proteomu, opatentowana biotechnologia Age Proteom™ jest przełomowym odkryciem w dziedzinie pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Zainspirowane ekstremofilnymi bakteriami i ich zdolnością do wytrzymywania trudnych, szkodliwych warunków, zaawansowane Serum Age Proteom™ ukierunkowane jest na ochronę białek.W oparciu o to przełomowe okrycie, Zaawansowane Serum Age Proteom™ działa synergicznie, aby wzmocnić i chronić delikatne białka tworzące proteom skóry. Jako fizyczna tarcza i wykazując działanie podobne do białek opiekuńczych (chaperon-like), zachowuje strukturę białek, pozwalając im zachować funkcjonalność przez długi czas. Dodatkowo wykazuje silną aktywność antyoksydacyjną, a dzięki tej pełnej ochronie Age Proteom™ Zaawansowane Serum jest w stanie chronić proteom skóry przed każdą formą stresu i zwalczać starzenie u źródła.

Niezwykłe rezultaty

W ciągu pierwszego miesiąca stosowania kobiety zauważyły znaczącą poprawę w zakresie blasku i gęstości skóry, redukcji drobnych zmarszczek, a ponad 90% użytkowniczek zauważyło, że koloryt ich skóry jest bardziej wyrównany. 87% kobiet stwierdziło, że skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna, a 83% zauważyło, że drobne zmarszczki zostały wygładzone.

W trwającym 6 miesięcy badaniu klinicznym kobiety stosowały na połowie twarzy zaawansowane serum Age Proteom™, a na drugiej neutralny krem. Wyniki wykazały, że proces starzenia po stronie Age Proteom™ był dwukrotnie wolniejszy niż na stronie kontrolnej.

Zapewniając komórkom skóry najlepszą możliwą ochronę w walce ze starzeniem się, Age Proteom™ Zaawansowane Serum dodatkowo zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo poprawia strukturę skóry aż o 90% i wzmacnia nawilżenie o 93%. Serum redukuje drobne zmarszczki, poprawia jędrność i gęstość skóry, zmniejsza widoczność przebarwień, przywraca blask, zapewniając równomierny koloryt i bardziej młodzieńczy wygląd.

Udowodniona skuteczność

Skóra pozostaje w nieustannym cyklu regeneracji, co 28 dni następuje pełna wymiana komórek naskórka, co stanowi idealny czas, w którym można zaobserwować początkową siłę działania serum. Działając zarówno ochronnie na białka, jak i przeciwutleniająco, skóra jest lepiej przygotowana do samoistnej regeneracji i jednocześnie opóźniania powstawanie zmian związanych z wiekiem.

Age Proteom™ Zaawansowane Serum jest niezrównane w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry: redukuje zmarszczki, nierówności, przebarwienia, wiotkość i utratę gęstości.

Młodość komórek jest zachowana, proteom jest chroniony - serum zapewnia ukierunkowane działanie dla zachowania gładkiej, jędrnej i rozświetlonej skóry.

Źródło: mat. prasowe

Podobne artykuły

iStock-498790085
11 kwietnia 2024
105937783

Są FERIE? Jest WINTER

26 stycznia 2024
160315856
27 września 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

166637260
28 sierpnia 2023
iStock-1343864699
Artykuł partnera

Cenne właściwości soku z aloesu

13 czerwca 2023
Fot SUM

Plasterki na zdrowie

27 kwietnia 2023
iStock-1172555637
5 maja 2023