Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Adam Witkowski nowym prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 września 2017 08:12

Adam Witkowski nowym prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - Obrazek nagłówka
Podczas XXI Międzynarodowego Kongresu PTK wybrano nowego prezesa-elekta PTK, który w 2019 roku stanie na czele Towarzystwa.
Profesor Witkowski, to znana osobowość w środowisku kardiologicznym. Na co dzień dostępny dla pacjentów jako kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie. Aktywnie zaangażowany w kardiologię i jej rozwój. 
 
 
Oprócz pracy z pacjentami bierze udział w polskich i europejskich inicjatywach na rzecz kardiologii. Od ponad 20 lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Aktywnie zaangażowany w koordynowanie, obok prof. Dariusza Dudka, kampanii społecznej “Stawka to Życie. Zastawka to Życie” prowadzonej w ramach europejskiej inicjatywy Valve for Life EAPCI ESC na rzecz popularyzacji metody TAVI w Polsce. Walczy o polepszenie jakości życia pacjentów. Dyrektor, obok prof. Roberta Gila, najstarszych i jednych z najbardziej prestiżowych warsztatów kardiologicznych w Europie - WCCI Warsaw, gdzie przyczynia się do wymiany doświadczeń i szkolenia kardiologów. Swoje wieloletnie doświadczenie i szacunek środowiska medycznego zyskał za sprawą wielu dokonań naukowych i medycznych. 
 
Kandydaturę profesora Witkowskiego zgłosił Zarząd Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego pod przewodnictwem prof. Jacka Legutko.
 
Prof. Adam Witkowski przed wyborami zapowiadał pracę nad rozwojem kompleksowej kardiologii. Jego zdaniem jest to ważne i ostatnio intensywnie dyskutowane zagadnienie, w którym skupia się współpraca kardiologów-klinicystów, kardiologów zajmujących się diagnostyką obrazową, wadami serca, niewydolnością serca, intensywną terapią kardiologiczną, kardiologią interwencyjną, zaburzeniami rytmu i przewodnictwa oraz kardiochirurgów i pielęgniarek.
W jego programie na kolejne lata działania w PTK znalazły się następujące cele:
1. Pozyskiwanie środków finansowych dla Towarzystwa 
2. Zabieganie o godne warunki pracy i realizację celów zawodowych i naukowych.
3. Ścisła i stała współpraca PTK z organami administracji państwowej: centralnej (Ministerstwo Zdrowia, NFZ) oraz lokalnej (wojewodowie), a także z Sejmem, Senatem oraz z samorządami. PTK powinno być mocnym i wiarygodnym partnerem dla przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej, której głos i propozycje liczą się w dyskusji nad organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce. Każda dyskusja o zmianie systemu ochrony zdrowia w Polsce, w szczególności dotycząca kardiologii, czy szerzej pojętej medycyny sercowo-naczyniowej, powinna toczyć się z udziałem Towarzystwa;
4. Intensywna promocja osiągnięć członków Towarzystwa i dostrzegalny przekaz wizerunku PTK jako silnej i prężnej organizacji służącej zawodom medycznym i naukowcom, tak by skuteczne wzmacniać zdrowie i dobrobyt polskiego społeczeństwa;
5. Powołanie Komisji ds. Studiów i Analiz Strategicznych, której zadaniem będzie odpowiedź na zasadnicze pytanie: Gdzie PTK i my, jego członkowie, będziemy za 10 lat? 
6. Nowoczesna edukacja; kontynuacja intensywnego rozwoju Platformy Edukacyjnej PTK. 
7. Współtworzenie i wdrażanie aktualnych wytycznych w kardiologii
8. Współpraca z Europejskim Towarzystwem Kardiologicznym (ESC) i jego agendami oraz Grupami Roboczymi i Asocjacjami. 
9. Wybory Prezesa-Elekta i członków Zarządu Głównego PTK: proponuję nowy tryb wyborczy, co wymaga odpowiednich zmian w statucie Towarzystwa."
Źródło: Materiały prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także