Janusz Cieszyński: Apteka jest doskonałym miejscem do założenia IKP

Fot. MedExpress TV
- Apteka jest doskonałym miejscem do założenia IKP. Niestety w obecnym stanie prawnym nie jest to możliwe. W najbliższych tygodniach skieruję do konsultacji publicznych projekt ustawy, który rozwiąże ten problem... - powiedział Medexpressowi wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Martyna Chmielewska 2020-02-21 09:15

Już 1,5 mln osób założyło Internetowe Konto Pacjenta

Każdego dnia jest zakładanych od kilkunastu do kilkudziesięciu Internetowych Kont Pacjenta

Od 8 stycznia wzrosła liczba zainteresowanych IKP

- Wydaje mi się, że apteka jest doskonałym miejscem do założenia IKP. W obecnym stanie prawnym nie jest to możliwe. W najbliższych tygodniach planuję skierować do konsultacji publicznych projekt ustawy, który rozwiąże ten problem. Obecny rząd robi więcej niż poprzednie władze w kwestii wsparcia farmaceutów. Dowodem na to jest np. ustawa o zawodzie farmaceuty, która została przyjęta prze Radę Ministrów. Daje dodatkowe uprawnienia ws. realizacji usług farmaceutycznych. Jestem przekonany, że stopniowo takie funkcje jak zakładanie IKP będą się pojawiać także w aptekach - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

MZ planuje sfinalizować przenoszenie informacji, które są na stronach NFZ na portal pacjenta pacjent.gov.pl

Każdy, kto chce założyć IKP może to zrobić w oddziałach i delegaturach NFZ. Takie miejsca są w każdym powiatowym mieście

PDF

Zobacz także