Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Co nam mówią cycki Angeliny Jolie?

MedExpress Team

Ewa Borek

Opublikowano 16 maja 2013 10:26

Co nam mówią cycki Angeliny Jolie? - Obrazek nagłówka
Fot. Tomasz Kobosz
Nie bardzo chciałam w blogu o poważnych problemach systemu ochrony zdrowia pisać o cyckach Angeliny. Moja pierwsza reakcja na ten światowy celebrycki news była raczej zdystansowana. Angelina mogła przecież po prostu często się badać zamiast podejmować radykalną decyzję o pozbyciu się piersi a wraz z nimi i ryzyka.

LOGO (11)

Nie bardzo chciałam w blogu o poważnych problemach systemu ochrony zdrowia pisać o cyckach Angeliny. Moja pierwsza reakcja na ten światowy celebrycki news była raczej zdystansowana. Angelina mogła przecież po prostu często się badać zamiast podejmować radykalną decyzję o pozbyciu się piersi a wraz z nimi i ryzyka. Ale mój mąż uświadomił mi podczas śniadania (wspólne śniadanie to dziś wielki luksus) że mam do cycków Angeliny emocjonalny stosunek. Bo jestem lekarzem i kobietą. On facet i humanista widzi w tym co zrobiła Angelina zupełnie coś innego. I mówi mi, że to jest mentalnościowy przełom w Ameryce. Że Ameryka, zanurzona w kulcie wiecznej młodości, w kulcie cielesności i seksualności, których to kultów jest Angelina przecież żywą ikoną, zrobiła zwrot o 180 stopni. Bo powiedziała Amerykanom, że ona ikona ma gdzieś urodę, seksualność, cielesność, bo liczy się dla niej życie i zdrowie. Jednym ruchem przekreśliła wieloletni kulturowy amerykański dorobek i od kultu ciała sprawnie przeszła to kultu zdrowia. Wyznaczyła Amerykanom zupełnie nowy kierunek.  Powiedziała, że to zdrowie jest najważniejsze, że chce po prostu żyć długo i szczęśliwie. Czyli zrobiła coś ultramądrego i  ważnego. Od lat mówią to rzesze lekarzy na całym świecie, ale z jakim skutkiem? Potwierdza to badanie Diagnoza społeczna robione co 2 lata. Trzeba Angeliny żeby dotarło. Musiała amputować piersi, żeby nam to uświadomić.  Bardzo mi się spodobała ta koncepcja mojego męża. Do tego stopnia że postanowiłam o cyckach Angeliny napisać w poważnym blogu. Warto czasem pogadać z mężem przy śniadaniu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nie o rekord tu chodzi

29 stycznia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nie czas płakać nad rozlaną szczepionką...

20 listopada 2023
Leszek Borkowski
13 listopada 2023
Dr n. med. Marek Derkacz
30 października 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
11 lipca 2023
Michal-Modro-3
Michał Modro

Reklama wyrobów medycznych część 7

17 kwietnia 2023