Subskrybuj
Logo małe
Szukaj
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Krew w hospicjach

MedExpress Team

Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Opublikowano 12 lipca 2019 10:18

Nie, nie, to nie o tym, że w hospicjach leje się krew. Wprost przeciwnie, o tym, że się nie leje.
Krew w hospicjach - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA

Zgodnie z Ustawą o publicznej służbie krwi w hospicjach chorym nie można przetaczać składników krwi. To ogranicza dostęp do hospicjów dla chorych w końcowych stadiach nowotworów krwi, którzy często takich przetoczeń wymagają. To z kolei powoduje, że tacy chorzy wymagają hospitalizacji i w sytuacji niedoboru łóżek hematologicznych jeszcze bardziej ten niedobór pogłębiają.

Sprawa jest nie tylko polska. Amerykańskie Towarzystwo Hematologiczne wydało właśnie specjalne oświadczenie, w którym domaga się zmiany tej zasady.

Amerykanie będą ją zmieniać u siebie, ale w Polsce to my musimy doprowadzić do zmiany tego zapisu ustawowego.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Fetysz kolejkowy

16 lipca 2026
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Salonik VIP 2

22 czerwca 2026
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Co z nami będzie, nie wie nikt…

19 marca 2026
KANCELARIA_CZYZEWSCY26995_poziom
Katarzyna Czyżewska

Rok 2025 w legislacji: krótkie podsumowanie

19 stycznia 2026
marek derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

Cichy sabotaż płodności – insulinooporność u kobiet

16 czerwca 2025
marek derkacz
22 maja 2025
marek derkacz
14 lutego 2025
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz

Co oznacza podwyższony poziom DHEA-S?

1 października 2024