Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Z nadzieją mimo wszystko

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 grudnia 2023 09:20

Z nadzieją mimo wszystko - Obrazek nagłówka
Fot. Katarzyna Rainka

Wielu z nas z pewnością z dużą uwagą śledziło wystąpienie premiera Donalda Tuska, który 12 grudnia wygłosił w sejmie swoje exposé. Czekaliśmy na to, jakie stanowisko zaprezentuje nowy premier w odniesieniu do ochrony zdrowia, jaką nakreśli wizję rozwoju tej niezwykle wrażliwej gałęzi gospodarki, jakie przedstawi projekty.

Niestety, czekaliśmy nadaremno. Żaden z wymienionych przez Donalda Tuska projektów nie dotyczył obszaru ochrony zdrowia. I oprócz zapewnienia, że desygnowana na ministra zdrowia Izabela Leszczyna łączy wiedzę o finansach z empatią, nie dowiedzieliśmy się właściwie wiele więcej na temat tego, co nowy rząd zamierza zrobić w obszarze zdrowia. Jeśli zestawimy to z enigmatycznymi zapisami z umowy koalicyjnej, w której zdrowiu poświęcono dosłownie siedem krótkich zdań, czy z pięcioma, bardzo ogólnymi i w większości niewiele mającymi wspólnego z realnymi potrzebami, postulatami zawartymi pośród „Stu konkretów na pierwsze sto dni rządów”, to sytuacja w ochronie zdrowia w najbliższym roku nie jawi się zbyt optymistycznie.

Niemniej, nie odbierajmy sobie nadziei. Czekamy z niecierpliwością na konkretne projekty ustaw i rozporządzeń, które poprawią funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia z pożytkiem dla pacjentów i personelu medycznego. Bo, jak głosi czwarty punkt Umowy koalicyjnej „Koalicja chce zdecydowanej poprawy jakości i dostępności systemu ochrony zdrowia”. My także tego chcemy. Spełnienia tych pragnień i oczekiwań życzę Państwu na Nowy Rok!

Renata Furman

Podobne artykuły

DSC_(1287) K.Rainka

Demografia, głupcze!

22 czerwca 2023
Renata Furman
1 grudnia 2021
_MG_7753
28 listopada 2019
SK171219_252
10 stycznia 2018

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Leszek Borkowski
13 listopada 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Felczer 2.0

8 września 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Czy wymrzemy?

3 czerwca 2023
Katarzyna-Czyzewska-nowe2
31 stycznia 2023