Duże zmiany wśród krajowych konsultantów medycznych

Alicja Dusza

Opublikowano 18 pazdziernika 2016, 11:11

ministerstwo zdrowia dluga_4 Fot. J. Sielski
Alicja Dusza

Opublikowano 18 pazdziernika 2016, 11:11

Nowy konsultantem w dziedzinie hematologii został prof. Wiesław W. Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM, który już wcześniej przez wiele lat był konsultantem krajowym w tej dziedzinie. Profesor zastąpił na tym stanowisku prof. Dariusza Wołowca z Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku UM we Wrocławiu.

Zmiany dotyczą również nefrologii. Nowym konsultantem został prof. Ryszard Gellert ze Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.

Nowym konsultantem w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu został prof. Jarosław Czubak z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku.

Zastąpił na tym stanowisku prof. Pawła Małdyka z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Od 2011 roku był on konsultant krajowy w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od wielu lat działa na rzecz Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, w którym szereg lat pełnił funkcje: skarbnika Oddziału Warszawskiego, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego tego Oddziału. Pierwszy wiceprezes i prezes Zarządu Głównego PTOiTr w kadencji 2011-2012.

Zmiany zostały również wprowadzone na stanowisku konsultanta w dziedzinie fizjoterapii. Co spotkało się z niezadowoleniem fizjoterapeutów. Nowym konsultantem krajowym w tej dziedzinie został prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach. Zastąpił na stanowisku dr. Zbigniewa Wrońskiego.

"Z przykrością i zaskoczeniem przyjęliśmy wczoraj informację o odwołaniu ze stanowiska konsultanta krajowego w dziadzinie fizjoterapii dr Zbigniewa Wrońskiego. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że dr Zbigniew Wroński w czasie swojej ponad dwuletniej kadencji osiągnął ogromne sukcesy. Nikt dla polskich fizjoterapeutów nie zrobił tak wiele w tak krótkim czasie.

Decyzja ministra zdrowia podjęta w takiej chwili wydaje się być "nożem wbitym w plecy" tworzącej się tożsamości zawodowej fizjoterapeutów. W zestawieniu z wieloma faktami wydaje się być działaniem celowym i dobrze zaplanowanym" - poinformował Zarząd Główny Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Wroński / ortopedia / Wiesław Jędrzejczak
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31