Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED otwarte

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 18 kwietnia 2023 09:36

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED otwarte - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
– Roboty to przyszłość medycyny. Cieszę się, że idziemy w kierunku, w którym dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów i o to, by byli leczeni nowymi technologiami, dzięki którym będą mogli szybko wracać do zdrowia – powiedziała Anna Rulkiewicz, prezes grupy LUX MED podczas otwarcia Centrum Chirurgii Robotycznej w Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie. W lecznicy z użyciem robota Da Vinci mają być wykonywane operacje raka prostaty i resekcje guza nerki. W szpitalu onkologicznym przy ulicy św. Wincentego z wykorzystaniem tej technologii będą leczone kobiety z rakiem endometrium.

– Przy użyciu tego robota zamierzamy w przyszłości robić dużo więcej, niż teraz zaczynamy. To procedury bardzo ważne z punktu widzenia ludzkiego życia. Nowotwory są przecież drugim największym zabójcą – powiedziała prezes Anna Rulkiewicz.

W Szpitalu Św. Elżbiety w asyście nowego robota medycznego wykonywane będą prostatektomie radykalne w diagnostyce nowotworu złośliwego prostaty oraz robotyczne resekcje guza nerki. Dodatkowo, w Szpitalu Św. Wincentego LUX MED Onkologia możliwe będzie leczenie operacyjne w asyście robota w diagnostyce nowotworu złośliwego trzonu macicy.

– To chirurgia, która daje choremu bezpieczeństwo i komfort, powoduje, że pobyt w szpitalu jest krótki lub bardzo krótki, zazwyczaj kilkudniowy. Powrót do czynności zawodowych i życiowych, do pełnej aktywności, może dzięki niej wynosić od nawet kilku dni do maksymalnie kilku tygodni. To również wyśmienity efekt kosmetyczny, brak ryzyka utraty krwi i transfuzji. Dla mężczyzn leczonych z powodu raka gruczołu krokowego to już nie nadzieja, ale niemalże gwarancja zachowania pełnego trzymania moczu po operacji, a w wybranych przypadkach zachowania funkcji seksualnej – podkreślił prof. Artur Antoniewicz, który pokieruje zespołem robotycznym w Szpitalu św. Elżbiety.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.