Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Kongres Patient Empowerment

Doświadczenie badaczy i pacjentów w badaniach klinicznych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 kwietnia 2021 12:46

Doświadczenie badaczy i pacjentów w badaniach klinicznych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Dzięki inicjatywie Agencji Badań Medycznych oraz współpracy z partnerami projektu pacjentwbadaniach.abm.gov.pl zrealizowano cykl filmów edukacyjnych, który ma za zadanie przyczynić się do wzrostu świadomości pacjentów w obszarze badań klinicznych. Filmy zrealizowano z udziałem badaczy oraz pacjentów, prowadzących widza przez świat badań klinicznych.

Co warto obejrzeć, żeby wiedzieć więcej o badaniach klinicznych?

1. Świadoma Zgoda na udział w badaniu klinicznym:

Film obejrzysz TU

Co każdy pacjent powinien wiedzieć przed przystąpieniem do udziału w badaniu klinicznym? Czym jest formularz świadomej zgody? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziemy w poniższym filmie dostępnym TU

2. Badacze o badaniach klinicznych

Film obejrzysz TU

Jedne z najczęściej pojawiających się pytań to m.in. Co to są badania kliniczne? Po co się je przeprowadza? Kto może wziąć udział w badaniu klinicznym? W jaki sposób chronione jest bezpieczeństwo pacjenta? Na te oraz inne pytania odpowiadają doświadczeni badacze: prof. Jarosław Drożdż Drożdż – kierownik Kliniki Kardiologii oraz dr hab. n. med. Paweł Ptaszyński – Z-ca Dyrektora ds. Medyczno – Organizacyjnych z Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi

Zobacz TU

3. Historie pacjentów – obawy przed badaniem klinicznym oraz obowiązki pacjenta:

Film obejrzysz TU

O swoich obawach przed przystąpieniem do badania klinicznego, obowiązkach w trakcie trwania badania opowiadają uczestnicy różnych badań klinicznych.
Zobacz TU

4. Historie pacjentów – odczucia, rekomendacje, doświadczenia:

Film zobaczysz TU

Jakie wskazówki mają uczestnicy badań klinicznych dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem decyzji o swoim udziale? Co dał im udział w badaniu klinicznym? W poniższym filmie swoimi doświadczeniami dzielą się uczestnicy badań klinicznych.

Zobacz TU

5. Badacze o udziale w badaniach klinicznych

Film zobaczysz TU

Prof. Jarosław Drożdż Drożdż – kierownik Kliniki Kardiologii oraz dr hab. n. med. Paweł Ptaszyński – Z-ca Dyrektora ds. Medyczno – Organizacyjnych z Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi opowiadają jak wygląda przygotowanie badania klinicznego, co się dzieje w przypadku przerwania badania oraz dlaczego warto wziąć udział w badaniu klinicznym.

Zobacz TU

6. Historie pacjentów- oczekiwania, wsparcie lekarzy, wizyty

Film zobaczysz TU

Czy powinno się powiedzieć swojemu lekarzowi rodzinnemu o tym, że bierze się udział w badaniu klinicznym? Jak często trzeba stawiać się na wizyty w trakcie trwania badania? Na te pytania odpowiadają uczestnicy badań klinicznych.

Zobacz TU

7. Historie pacjentów - trudności, samopoczucie, otoczenie

Film zobaczysz TU

Uczestnicy badań klinicznych opowiadają o swoich odczuciach po zakończeniu badania oraz o tym jak na ich udział w badaniu klinicznym reagowało najbliższe otoczenie.

Zobacz TU

Miłego odbioru!

Zobacz także