Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Lekarz Online – Teleporady i eRecepta | haloDoctor i Medfile

MedExpress Team

Medfile

Opublikowano 27 marca 2020 14:42

Lekarz Online – Teleporady i eRecepta | haloDoctor i Medfile - Obrazek nagłówka
Medfile uruchomił moduł telemedyczny haloDoctor, wyposażając oprogramowanie gabinetowe Medfile w nowe narzędzia.

Nowe narzędzia to:

 • Czat/Wideo - wirtualny gabinet pozwalający na przyjęcie pacjenta online
 • Płatności online
 • Platforma haloDoctor.pl dla pacjentów pozwalająca wyszukać lekarza i umówić się na teleporadę.

Medfile dzięki tym modułom stał się kompleksowym rozwiązaniem pozwalającym na świadczenie porad telemedycznych przez lekarzy i poradnie.

Ważne! Rozwiązanie nie wymaga od poradni angażowania programisty.

HaloDoctor – kompleksowe rozwiązanie porad lekarskich online

Dzięki platformie telemedycznej haloDoctor pacjent zyskuje dostęp do pomocy medycznej niezależnie od miejsca, w którym jest, rodzaju dolegliwości i pory dnia, o której potrzebuje pomocy. HaloDoctor to miejsce, w którym pacjent znajdzie lekarzy z ponad 40 specjalizacji, dostępnych 24 godziny na dobę. W ramach e-Wizyty można skorzystać z natychmiastowej telekonsultacji zarówno z lekarzem rodzinnym, jak i fizjoterapeutą, psychiatrą, kardiologiem, czy neurologiem. Teleporada z lekarzem online to wygodne rozwiązanie. Nie wychodząc z domu, można skonsultować wyniki badań diagnostycznych, uzyskać konsultację medyczną schorzeń i dolegliwości, odbyć telerehabilitacje, przedłużyć eReceptę na stosowane leki, a także odbyć terapię z psychoterapeutą.

Stworzyliśmy platformę telemedyczną, która wprowadza zdalną medycynę ze sfery planów i strategii do codziennej praktyki lekarzy. Wykreowaliśmy w haloDoctor przestrzeń, oferującą pacjentom dostęp do lekarzy prawie wszystkich specjalizacji przez całą dobę, zmierzamy do stworzenia największej w Europie Środkowo-wschodniej „e-przychodni”. Uruchomienie platform telemedycznych rozpoczyna nową epokę w medycynie, w relacjach pacjenta z lekarzem. Dziś świat zmienia się na naszych oczach. Postęp technologii i wymuszenie zmian w związku z epidemią przyspiesza kolejny krok w świecie e-medycyny" – stwierdza Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl, operatora platformy telemedycznej haloDoctor do teleporad lekarskich online.

Zadbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu

Wygoda, bezpieczeństwo, dostępność lekarzy i oszczędność pieniędzy oraz czasu. To cztery główne cechy, które charakteryzują platformę do teleporad lekarskich haloDoctor. Dlaczego pacjent powinien z niej skorzystać?

 • Bo z każdym lekarzem można skontaktować się w wygodny dla siebie sposób: w formie telekonsultacji, wideo rozmowy lub chatu.
 • Ekspresowa eRecepta i eZwolnienie podczas teleporady z lekarzem specjalistą.
 • Możliwość konsultacji wyników badań diagnostycznych, dzięki udostępnieniu modułu przesyłania dokumentacji medycznej lekarzowi podczas e-Wizyty.
 • Monitoring zdrowia pacjenta oraz jego bliskich, poprzez udostępnienie zaawansowanych rozwiązań telemedycznych na platformie MedFile, której integralną część stanowi haloDoctor. Dzięki platformie chory nigdy już nie zapomni zażyć leków, nie zgubi recepty i zawsze będzie w stałym kontakcie ze swoim lekarzem.

„W haloDoctor.pl wypracowaliśmy idealne rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów, w którym z poziomu jednej aplikacji można zarządzać grafikiem wizyt, dokumentacją medyczną pacjentów, rezerwować teleporadę oraz wystawić pacjentowi eReceptę" – tłumaczy dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek, wiceprezes Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® .

Pomóż sobie i bliskim

haloDoctor to platforma teleporad z lekarzem online, której celem jest łatwe i szybkie dotarcie do lekarza – bez konieczności wychodzenia z domu, bez kolejek i marnowania czasu w przychodni. Żeby skorzystać z teleporady z lekarzem specjalistą wystarczą 3 proste kroki:

 1. Wybrać specjalistę – już dziś udostępniamy lekarzy ponad 40 specjalizacji. Pacjent znajdzie u nas zarówno kardiologów, jak i lekarzy rzadkich specjalizacji (np. psychiatrii dziecięcej).
 2. To klient ustala termin teleporady – wybierając spośród proponowanych terminów dzień i godzinę. Większość specjalistów jest również dostępnych od razu po opłaceniu e-Wizyty.
 3. Wybrać formę kontaktu – konsultację medyczną z lekarzem można odbyć poprzez telekonsultację, wideo rozmowę lub chat.

Teleporada z lekarzem to również możliwość ekspresowego wystawienia eRecepty. Dzięki niej można w łatwy sposób uzyskać przedłużenie obecnej recepty na leki. Jej zaletą jest również to, że w odróżnieniu od tradycyjnej formy pozwala pacjentowi otrzymać eReceptę z terminem ważności do roku od wystawienia. Dzięki zintegrowaniu platformy do teleporad haloDoctor z systemem do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej MedFile, pacjenci nie muszą zakładać Internetowego Konta Pacjenta. Pacjent otrzyma eReceptę wiadomością SMS lub na adres e-mail. Nigdy więc jej nie zgubi, nie zniszczy, a jej wystawienie lekarzowi zajmie chwilę.

Nasze rozwiązanie telemedyczne w liczbach:

 • Program Medfile® zrealizował już ponad 4 miliony wizyt.
 • Z porad ponad 5 tysięcy lekarzy i specjalistów korzysta miesięcznie 200-300 tysięcy pacjentów.
 • Na naszej platformie wystawiamy 200 tysięcy eRecept miesięcznie.

Wierzymy, że przyszłość medycyny kreujemy dziś. Zaufaj więc naszemu 16-letniemu doświadczeniu na rynku i zadbaj o zdrowie swoje oraz Twoich bliskich.

Zobacz więcej:
Halodoctor - kompleksowe oprogramowanie telemedyczne dla placówek i poradni.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także