Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Nielegalna produkcja leków na potencję, czyli jak oszukać pacjenta

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 16 sierpnia 2023 12:39

Nielegalna produkcja leków na potencję, czyli jak oszukać pacjenta - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją leków na potencję. Można było je kupić nawet na stacjach paliw.

Za rozbiciem gangu stoją funkcjonariusze z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, a także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Działania przeprowadzono na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby (3 Polaków i obywatela Wietnamu) i przejęli ponad 800 tys. szt. tabletek, których wartość wyceniono na około 32 mln zł.Podczas akcji przejęto także maszyny służące do konfekcjonowania tabletek oraz puste opakowania przygotowane do napełnienia.

Z ustaleń wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli od kilku lat zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym przemycaną w hurtowych ilościach z Chin substancję czynną farmakologicznie w postaci syldenafilu. Do obrotu wprowadzano je za pośrednictwem portali internetowych, sklepów stacjonarnych, a nawet sprzedawano na stacjach paliw.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: cbsp.policja.pl/GIF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także