Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Nowości w aplikacji mojeIKP – licznik picia wody oraz lista bezpłatnych leków

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 września 2023 12:11

Nowości w aplikacji mojeIKP – licznik picia wody oraz lista bezpłatnych leków - Obrazek nagłówka
fot. CeZ
W aplikacji mojeIKP pojawiły się nowe funkcje: licznik picia wody oraz aktualna lista bezpłatnych leków dla dzieci do 18 lat oraz osób powyżej 65 lat. Aplikacja mojeIKP to narzędzie, które ułatwia pacjentom funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i angażuje ich w dbanie o swoje zdrowie

Dzięki licznikowi picia wody, który jest już dostępny w mojeIKP, użytkownicy mogą zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Aplikacja pomaga obliczyć dzienne zapotrzebowanie na wodę. W trakcie dnia należy wprowadzać wypite płyny, przy czym system podpowiada rodzaj napoju. Pokazuje też, w jakim procencie został zrealizowany dzienny cel. Ilość wypitej wody jest też widoczna na wykresie dziennym i tygodniowym. Aplikacja może wysyłać też przypomnienia o konieczności wypicia kolejnego napoju.

Profilaktyka w aplikacji mojeIKP

Odpowiednie nawodnienie, dopasowana aktywność fizyczna czy zbilansowana dieta to filary profilaktyki zdrowotnej. Wprowadzając niewielkie zmiany w swoim codziennym życiu, można zapobiegać wielu chorobom, zwłaszcza cywilizacyjnym. Pacjenci coraz częściej poszukują rozwiązań, które im w tym pomogą. Dlatego w aplikacji mojeIKP systematycznie pojawiają się kolejne funkcje profilaktyczne. Już teraz użytkownicy mogą sprawdzić dzienną liczbę zrobionych kroków, skorzystać z planów profilaktyczno-treningowych „8 tygodni do zdrowia” oraz zadbać o prawidłową dietę dzięki planom żywieniowym NFZ. Poprzez aplikację mojeIKP można również skorzystać z programu Profilaktyka 40 PLUS.

Lista bezpłatnych leków zawsze pod ręką

Od 1 września dzieci do ukończenia 18 lat i osoby powyżej 65 lat mają prawo do bezpłatnych leków. Pełna lista bezpłatnych leków jest dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Leki można wyszukiwać na 3 sposoby, według: grupy wieku osób, dla których są przeznaczone, grupy leków lub nazwy leku (alfabetycznie).

Twoje zdrowie w Twoim telefonie

Aplikacja mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania, ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią. Aplikacja mojeIKP to również pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia, wiele funkcji profilaktycznych, a także comiesięczne quizy sprawdzające wiedzę o zdrowiu.

Aplikację mojeIKP można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Źródło: CeZ

licznik wody_2

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także