Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Reklama Ibupromu zakazana

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 8 lipca 2014 13:29

Reklama Ibupromu zakazana - Obrazek nagłówka
GIF nakazuje natychmiastowe zaprzestanie emisji spotu telewizyjnego reklamującego Ibuprom. Dlaczego?
[caption id="attachment_46114" align="alignnone" width="620"]Fot. Thinkstock / Getty Images Fot. Thinkstock / Getty Images[/caption]

GIF nakazuje natychmiastowe zaprzestanie emisji spotu telewizyjnego reklamującego Ibuprom. Dlaczego?

Spółce USP zdrowie GIF nakazał natychmiastowe zaprzestanie prowadzenia niezgodnej z obowiązującymi przepisami reklamy audiowizualnej Ibupromu. Zdaniem GIF-u informacja "nawet rozsadzający ból głowy" możne naruszać przepis, zgodnie z którym reklama produktu nie może wprowadzać w błąd i powinna prezentować produkt obiektywnie. Tymczasem wyżej wymieniona informacja nie ma odzwierciedlania w treści Charakterystyki Produktu Leczniczego. Tam wskazaniem jest leczenie bólu słabego lub umiarkowanego. 

Pełnomocnik firmy nie zgodził się z zarzutem i podkreślił, że hasła „nawet rozsadzający ból głowy", „Ibuprom z inhibitorem COX" oraz „koncentruje swoją maksymalną moc i uderza we wszystkie punkty bólu" nie naruszają ani art. 53 ust. 1 ani art. 56 pkt 2 ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Główny inspektor farmaceutyczny po zapoznaniu się z wyjaśnieniami pełnomocnika strony nie podzielił jego stanowiska i stwierdził, że informacje o treści: „nawet rozsadzający ból głowy", „ibuprom z inhibitorem COX" oraz „koncentruje swoją maksymalną moc i uderza we wszystkie punkty bólu" nie są zgodne z obowiązującymi przepisami w zakresie reklamy produktów leczniczych.

Źródło: gif.gov.pl

Czytaj także: 10 rad, jak zajść w ciążę

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także