Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Teva Pharmaceuticals Polska będzie mieć nowego dyrektora generalnego

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 28 marca 2024 09:15

Teva Pharmaceuticals Polska będzie mieć nowego dyrektora generalnego - Obrazek nagłówka
Teva Pharmaceuticals Polska będzie mieć nowego dyrektora generalnego – w kwietniu 2024 r. stanowisko to obejmie Ewa Królikowska, dotychczas dyrektor komercyjny RX i wiceprezes ds. dystrybucji. Poprowadzi ona komercyjny zespół firmy, która jest światowym liderem rynku farmaceutycznego i jednym z największych dostawców leków w Polsce.

Ewa Królikowska będzie jednym z szefów europejskich rynków w Tevie, raportującym bezpośrednio do Michała Nitki, który pełni rolę SVP, Commercial Lead South & East Europe (ad interim) oraz globalnego OTC Head.

- Teva od wielu lat jest w gronie liderów rynku farmaceutycznego w Polsce, dostarczając pacjentom kluczowe leki w ważnych obszarach terapeutycznych. Jestem dumna, stając na czele zespołu, który z sukcesami realizuje w Polsce globalną strategię Tevy „Pivot to Growth” - koncentruje się na badaniach i rozwoju portfolio, stawia na innowacyjność i wzmacnia obecność na rynku leków generycznych. W najbliższym czasie będziemy pracować też nad dalszym usprawnianiem działań skoncentrowanych na potrzebach naszych wszystkich klientów - a zwłaszcza pacjentów, wspólnie z nimi chcąc kształtować zrównoważoną i zdrową przyszłość - komentuje Ewa Królikowska, dyrektor generalny Teva Pharmaceuticals Polska.

Ewa Królikowska związana jest z branżą farmaceutyczną od 20 lat, a z firmą Teva (wcześniej w zespole Ratiopharm) - od 2008 r. Ma wieloletnie doświadczenie w logistyce i kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw w Polsce i regionie CEE (Czechy, Słowacja, Węgry, kraje bałtyckie, Rumunia) dla portfela leków Rx i OTC, suplementów diety, wyrobów medycznych. Jej doświadczenie obejmuje szereg projektów z zakresu fuzji i przejęć w branży farmaceutycznej (Ratiopharm, Mepha, Cephalon, Actavis), współpracy w ramach joint ventures (PGT) oraz współpracy z zewnętrznymi wytwórcami.
Od 2016 pełni rolę wiceprezesa ds. dystrybucji. W latach 2019-2023 była dyrektorem komercyjnym OTC i Dystrybucji, odpowiadając za dystrybucję hurtową całego portfela Tevy w Polsce oraz marketing, trade marketing i sprzedaż produktów bez recepty takich marek, jak Flegamina, Olfen, Calperos, Sudocrem i Vibovit.
W październiku 2023 r., obok roli w zakresie dystrybucji, została dyrektorem komercyjnym Rx. Od lutego 2024 r. pełniła obowiązki szefa Tevy w Polsce, jednocześnie pracując nadal jako wiceprezes ds. dystrybucji.
Jest członkinią zarządu PASMI, organizacji zrzeszającej polskie i zagraniczne firmy farmaceutyczne produkujące leki dostępne bez recepty, a także wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki.

Źródło: TEVA

Podobne artykuły

Zrzut-ekranu-2022-09-28-o-075948
28 września 2022
Kare-Schultz_photo

Nowy prezes TEVA

12 września 2017
iStock-516004798
12 lipca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także