Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Nowy prezes TEVA

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 września 2017 09:18

Nowy prezes TEVA - Obrazek nagłówka
Kto został nowym prezesem firmy?

Teva ogłasza, że nowym prezesem i CEO Grupy TEVA na świecie będzie Kåre Schultz.

Schulz zastąpi w tej roli Yitzhaka Peterburga, który będzie zajmował stanowisko tymczasowego CEO, aż do momentu dołączenia Kåre Schultza do organizacji. Nominacja ta oznacza zakończenie globalnego procesu poszukiwania najlepszego przywódcy dla firmy.

Kåre Schultz jest doświadczonym profesjonalistą przemysłu farmaceutycznego, z wyróżniającym się, ponad
30-letnim doświadczeniem w globalnych firmach farmaceutycznych i z obszaru ochrony zdrowia. W czasie swojej kariery, Kåre Schultz zdobył wyjątkowe doświadczenie, zarządzając zarówno portfelem leków generycznych jak i specjalistycznych, jednocześnie nadzorując kompleksową działalność operacyjną na całym świecie. W ostatnim okresie Kåre Schultz pełnił funkcję Prezesa i CEO w firmie H. Lundbeck A/S, gdzie odpowiadał za przeprowadzenie ważnych inicjatyw reorganizacyjnych oraz wdrożenie z powodzeniem strategii nakierowanej na doprowadzenie do stabilizacji struktury globalnych kosztów oraz modelu operacyjnego. W wyniku jego przywództwa firma jest obecnie na najlepszej drodze do osiągnięcia rekordowych przychodów i zysku. Przed zajęciem stanowiska Prezesa w H. Lundbeck A/S, Schultz pełnił funkcję COO (Chief Operating Officer) w Novo Nordisk, gdzie odegrał istotną rolę w przekształcaniu firmy w jednego z najlepiej prosperujących wytwórców leków i wprowadzenie podejścia opartego o wskaźniki efektywności w zarządzaniu działalnością operacyjną firmy.

- Dzięki ogromnemu doświadczeniu, sukcesom we wprowadzaniu przełomowych strategii, generowaniu wzrostu i rozwoju międzynarodowego przy niskich kosztach dodatkowych oraz realizowaniu obietnic wobec akcjonariuszy, a także stałego przestrzeganiu kultury zgodności, Kåre jest odpowiednim liderem dla firmy Teva,  aby wprowadzić naszą organizację na kolejny poziom rozwoju - powiedział dr. Sol J. Barer, prezes Rady Dyrektorów Teva.

Kåre  Schultz, 56 lat, jest doświadczonym profesjonalistą w obszarze ochrony zdrowia, który wyróżnił się swoimi umiejętnościami w zakresie przekształceń finansowych i restrukturyzacyjnych w globalnych firmach. Od 2015 roku pełnił funkcję prezesa i CEO w H. Lundbeck A/S, firmy, która w momencie jego dołączenia, stała przed utratą swoich głównych patentów. Kåre Schultz przeprowadził kompleksową analizę biznesu i wprowadził przełomową strategię nakierowaną na ograniczenia kosztów przy jednoczesnej koncentracji na nowych wprowadzeniach.

Przed przejściem do Lundbeck pracował przez blisko trzy dekady w firmie Novo Nordisk, gdzie pełnił wiele funkcji kierowniczych, w tym COO, wiceprezesa łańcucha dostaw oraz dyrektora planowania i obsługi klienta w obszarze diabetologii. W Novo Nordisk Kåre Schultz odegrał kluczową rolę w modernizacji obszaru produkcji leków biologicznych, zapewniając ekspansję firmy na rynki amerykańskie i chińskie. Poza doświadczeniami w Novo Nordisk, Pan Schultz pracował również w McKinsey i Anderson Consulting.

Źródło: materiały prasowe

Tematy

teva

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także