Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Sprzęt ginekologiczny z poznańskiego szpitala trafi do Kamerunu

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 24 marca 2023 18:47

Sprzęt ginekologiczny z poznańskiego szpitala trafi do Kamerunu - Obrazek nagłówka
fot. GPSK
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przekazał sprzęt medyczny, który trafi do ośrodków medycznych w Kamerunie. To urządzenia, które w Polsce nie mogłyby już być użytkowane.

Do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej mają trafić m.in. łóżka szpitalne, fotele ginekologiczne czy inkubatory, a także sprzęt ultrasonograficzny.

– To sprzęt, który ze względu na standaryzację naszych usług medycznych w Unii Europejskiej nie może być już dalej eksploatowany. Są jednak miejsca, w których może być jeszcze profesjonalnie wykorzystywany i pomóc wielu kobietom, dzieciom. Wiele chorób ginekologicznych będzie mogło być zdiagnozowanych – powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor szpitala, prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak.

– Wróciłam z Kamerunu dwa tygodnie temu. Widziałam, jak bardzo tam na miejscu ta pomoc jest potrzebna. Widziałam też sprzęt podarowany już wcześniej. Ten sprzęt służy do dzisiaj i w porównaniu z tym, czym dysponują tamtejsze misyjne szpitale i przychodnie, są to urządzenia na najwyższym poziomie – dodaje Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Do Afryki zostaną też wysłane dwie tony opatrunków.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także