Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Małopolskie

W Bochni otwarto Centrum Ratownictwa Medycznego

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 12 kwietnia 2023 09:47

W Bochni otwarto Centrum Ratownictwa Medycznego - Obrazek nagłówka
fot. Szpital Powiatowy w Bochni
Przy Szpitalu Powiatowym w Bochni (woj. małopolskie) zostało otwarte nowe Centrum Ratownictwa Medycznego. Budynek dysponuje 300 metrami kwadratowymi powierzchni. Przylega do niego zadaszony parking dla 15 karetek.

Centrum Ratownictwa Medycznego jest wyposażone w specjalnie zaprojektowaną śluzę do dezynfekcji, dyspozytornię, pomieszczenia socjalne dla ratowników oraz dużą salę szkoleniową. Istotną częścią inwestycji jest zbudowanie zadaszonego parkingu.

– Jego brak do tej pory w ekstermalnych sytuacjach, jak choćby opady śniegu, rodził wiele problemów. Ratownicy musieli bowiem cały czas utrzymywać pojazdy w gotowości – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Inwestycja o wartości ponad 2 milionów złotych ma wpłynąć na usprawnienie działania systemu ratownictwa medycznego, jak i na poprawę warunków pracy ratowników.

– Jesteście ludźmi, którzy tak naprawdę niosą pomoc drugiemu człowiekowi, na pierwszej linii frontu. To Wy codziennie walczycie o zdrowie i życie ludzkie. W imieniu mieszkańców Bocheńszczyzny dziękuję Wam za to – podkreślał starosta bocheński Adam Korta.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także