Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Dzień Ratownika Medycznego i Światowy Dzień Fizjoterapii. Minister zdrowia złożyła życzenia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 8 września 2023 12:46

Dzień Ratownika Medycznego i Światowy Dzień Fizjoterapii. Minister zdrowia złożyła życzenia - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
„Dziękuję Państwu za codzienny wysiłek, który wkładają Państwo w ratowanie najcenniejszych wartości – życia i zdrowia Polaków”, napisała minister zdrowia Katarzyna Sójka we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Dziś (8.09.) po raz pierwszy obchodzony jest Dzień Ratownika Medycznego. 8 września przypada również Światowy Dzień Fizjoterapii.

„W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Dzień Ratownika Medycznego. Z tej okazji składam serdeczne życzenia wszystkim przedstawicielom tego zawodu. Dziękuję Państwu za codzienny wysiłek, który wkładają Państwo w ratowanie najcenniejszych wartości - życia i zdrowia Polaków, pracując na pierwszej linii niesienia pomocy. Składam wyrazy uznania za profesjonalizm, z którego słyną polscy ratownicy medyczni, oraz za zaangażowanie w upowszechnianiu wiedzy i umiejętności dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Życzę wszystkim Ratownikom Medycznym satysfakcji z niesienia pomocy i poczucia spełnienia zawodowego”, napisała Katarzyna Sójka.

Ogólnopolski Dzień Ratownika Medycznego został z kolei ustanowiony na mocy art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych.

8 września przypada także Światowy Dzień Fizjoterapii. Również fizjoterapeutom życzenia złożyła urzędująca minister zdrowia.

„Dziękuję Państwu za zaangażowanie i wytrwałość w codziennej, trudnej pracy, która przynosi tak wiele dobrego, a także za troskę i empatię okazywaną chorym. Życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i powodzenia w życiu zawodowym i osobistym”, napisała szefowa resortu zdrowia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także