Piotr Dymon:

Mam nadzieję, że ratownicy już we wrześniu spotkają się z ministrem zdrowia

Medexpress

Opublikowano 30 sierpnia 2019, 13:56

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress

Opublikowano 30 sierpnia 2019, 13:56

Martyna Chmielewska: W tym tygodniu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska spotkał się z Panem oraz Jarosławem Madowiczem, aby porozmawiać o współpracy na rzecz poprawy sytuacji w ratownictwie medycznym. Co udało się ustalić podczas spotkania?

Piotr Dymon: Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska uważnie nas wysłuchał. Doskonale zna problemy ratowników. Do niedawna był jednym z nich. Obiecał, że postara się nam pomóc.

M.Ch.: Czy podczas spotkania zapadły jakieś decyzje?

P.D.: To było zapoznawcze spotkanie. Nie zapadły na nim żadne decyzje. Poinformowaliśmy wiceministra zdrowia o zmianach, które należy wprowadzić w ratownictwie medycznym. Chcielibyśmy rozwiązać problemy kadrowe w zespołach, zwiększyć finansowanie systemu, a także wypłaty dla ratowników. Można powiedzieć, że było to kurtuazyjno-zapoznawcze spotkanie. Trwało półtorej godziny.

M.Ch.: Czy wiceminister zdrowia obiecał, że w najbliższym czasie podejmie konkretne działania w celu rozwiązania problemów w ratownictwie medycznym?

P.D.: Nie. Chcemy się jeszcze raz spotkać się w większym gronie ratowników medycznych z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim w tej sprawie.

M.Ch.: Kiedy odbędzie się to spotkanie?

P.D.: Czekamy na termin. Kraska powiedział, że postara się to spotkanie zorganizować jak najszybciej. Miejmy nadzieję, że odbędzie się ono na początku września. Liczę, na to, że minister zdrowia weźmie w nim udział.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ratownicy medyczni / Piotr Dymon / Jarosław Madowicz
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31