Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Adam Niedzielski: Kształcimy coraz więcej lekarzy. Nie ma obaw o poziom ich edukacji w uczelniach niemedycznych

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 30 stycznia 2023 14:18

Adam Niedzielski: Kształcimy coraz więcej lekarzy. Nie ma obaw o poziom ich edukacji w uczelniach niemedycznych - Obrazek nagłówka
Fot. Ministerstwo Zdrowia
– Liczba studentów na kierunkach lekarskich wzrosła w ostatnich latach o blisko 8 tys., a rezydentów - o 5 tys. To nasz wysiłek, wysiłek rządu, by kształcić coraz więcej lekarzy – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na poniedziałkowej (30.01.) konferencji prasowej w Akademii Mazowieckiej w Płocku.

Dopływ fachowców do polskiej ochrony zdrowia ma zwiększyć uruchomienie kierunków lekarskich w wyższych szkołach zawodowych.

– Poziom w tych szkołach nie będzie odstawał od uniwersytetów. Będziemy w nie inwestować. Kierunki lekarskie w wyższych szkołach zawodowych dają dopływ kadr do lokalnych szpitali, do których nie trafiają absolwenci z dużych miast akademickich – zapewniał minister zdrowia podczas spotkania z dziennikarzami.

To reakcja na pojawiające się już od dłuższego czasu obawy o to, czy uczelnie niemedyczne będą w stanie zapewnić właściwą jakość kształcenia przyszłych lekarzy.

– Student, bez względu na to gdzie się uczy, podlega tym samym standardom kształcenia. Na koniec studiów zdaje ten sam egzamin, co absolwenci uniwersytetów. Nikt nie jest uprzywilejowany. Od każdego wymagamy tej samej jakości – podkreślił wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Akademia Mazowiecka w Płocku uruchomi od 1 października kierunek lekarski. AM w Płocku powstała w wyniku przekształcenia Mazowieckiej Uczelni Publicznej.

Podobne artykuły

Sejm_i_Senat_(12009496725)
21 lutego 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Mądrej głowie dość dwie słowie

19 lutego 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Szczepienia: chciałoby się wielkich rzeczy…

5 lutego 2024
iStock-1049914036
2 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także