Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Amantadyna

Naukowcy z Lublina dołączyli do międzynarodowego konsorcjum badawczego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 maja 2021 10:38

Naukowcy z Lublina dołączyli do międzynarodowego konsorcjum badawczego - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Wojciech Załuska i prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, prof. Konrad Rejdak mówią o osiągnięciach lubelskich naukowców w kontekście trwających badań nad skutecznością amantadyny w walce z SARS-Cov-2.

Zespół Oddziału Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którym kieruje prof. Konrad Rejdak, dołączył do międzynarodowego konsorcjum naukowego, które sprawdza skuteczność amantadyny i jej pochodnych w walce z pandemią koronawirusa. W skład konsorcjum wchodzą takie ośrodki badawcze, jak:

University of Copenhagen (Dania)
Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften (Niemcy)
University of Barcelona (Hiszpania)
University of Athens (Grecja)
Aarhus University (Dania)
KU Leuven (Belgia)

Eksperci z Lublina przeprowadzą badanie kliniczne pt. "Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych SARS-CoV-2” w SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego przy wsparciu ośrodków klinicznych z Warszawy, Grudziądza, Wyszkowa i Rzeszowa. Śladem polskich badaczy, klinicyści z Danii, wykrzystując stworzony przez prof. Rejdaka protokół, rozpoczęli bliźniacze badanie kliniczne dotyczące amantadyny.

Konsorcjum złożyło projekt naukowy pt.: NEW AVENUES FOR COVID-19 TREATMENT WITH AMANTADINE AND OTHER ION CHANNEL BLOCKERSSUITABLE FOR DRUG REPURPOSING” w konkursie Horison 2021.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także